Zvětšení prsou bez operace

Zvětšení prsou bez operace?

Na světě snad není jediná žena, která by se sebou byla spokojená. Ať už se jedná o velký nos, tlustá stehna nebo v našem případě, malé poprsí. Právě to se považuje za jakýsi symbol přitažlivosti, po které prahne ne jedno opačné pohlaví. Proto jsem si pro vás připravili článek, který vám prozradí, že zvětšit poprsí si můžete i přírodní cestou.

Cviky na dlouhodobé zvětšení prsou

Je jasné, že bez práce nejsou koláče. Takže milé dámy, zapomeňte na lenost a dejte se do práce. Následující cviky zvládne každá žena.

1. Dlaně proti sobě

Mezi ty jednodušší cviky na prsa patří cvik, který zvládnete provádět i u sledování vašeho oblíbeného seriálu. Posaďte se a snažte se si udržet rovná záda. Spojte dlaně ve výši hrudníku – lokty by měly být co nejdále od sebe ve vodorovné poloze. Dlaně tlačte silně proti sobě asi tři, čtyři sekundy. Dejte si krátkou pauzu a pokračujte.

2. Odtlačování se od stěny

Mezi další nenáročné cviky patří cvik za pomocí stěny. Opřete se o ni dlaněmi – prsty by měly končit asi v úrovni brady. Principem je krčení loktů a přibližování se ke stěně. Cvik je obdobou předchozího cviku a také klasických dámských kliků.

3. Rozpažování s činkou

V tomto cviku budete potřebovat činky – zátěž volte takovou, která vám vyhovuje. Stoupněte si rovně, ruce s činkami rozpažte a pomalu činky zvedejte nad hlavu – vydechujte. Pamatujte, že lokty jsou stále napnuté. Tento cvik můžete provádět i v lehu, kdy ruce s činkami zvedáte nad obličej.

4. Dámské kliky

Mezi nejznámější cviky na pevné a větší poprsí patří dámské kliky. Klekněte si na čtyři, ruce dejte pod hrudník a pomalu se snižujte dolů, přičemž opěrným bodem se stanou vaše kolena.

Cviky provádějte 15 krát ve třech sériích.

Masáž prsou pro prokrvení a růst

Možná vás to překvapí, ale masáž prsou má pro ženské tělo blahodárné účinky. Koneckonců, i lékaři masáže doporučují, protože díky nim dochází k redukci fibroidů a cyst a také slouží jako prevence rakoviny. Kromě toho ale správně provedená pravidelná masáž může mít zásluhu na zvětšení a zpevnění prsou.

A jak takovou masáž provádět?

Než se do masáže pustíte, pamatujte si následující pravidla:

 • Masáž by měla být příjemná, v žádném případě by neměla být bolestivá.
 • Masáže provádějte dvakrát denně, ideálně ráno a večer.
 • Masážní cviky opakujte alespoň 15 krát.
 • Celá masáž by měla trvat alespoň 15 minut.
 • Je dobré použít nějaký masážní olej.
 • Masáž prsou může být jakousi erotickou předehrou.

1. Masáž na povzbuzení lymfy a podpora přirozené produkce prsní žlázy

Jednou rukou podeberte ňadro ze spodu a druhou ruku přiložte na ňadro ze shora. Nyní provádějte dlaněmi půlkruhové pohyby po celém prsu kolem bradavky. Opakujte několikrát za sebou.

2. Stimulace bradavek a masáž celého prsu

Začněte tak, že ruku vložte do podpaží. Krouživými pohyby místo masírujte, pokračujte směrem nahoru, dolů a do středu prsa, k bradavce. Jemně přitom prsty tlačte dovnitř prsu. Tato masáž je skvělá pro prevenci rakoviny prsu, kdy si všímáte, zda-li neobjevíte nějakou neznámou hrudku v prsu nebo podpažní jamce.

3. Konečná fáze – ulehčení prsu

Následně obepněte celé prso do dlaní tak, aby úchop směřoval vždy do středu a dlaněmi mírným tlakem sjíždějte k bradavce – jednu dlaň položte na levou stranu prsu a druhou dlaň zase na pravou stranu. Masážními pohyby se dostanete ke dvorci s bradavkou, ten vždy lehce prsty přejeďte. Na závěr prs opět obepněte dlaněmi zespodu a lehce jím zatřeste. 

Potraviny na růst prsou

Věděli jste, že i potraviny a vše, co konzumujete ovlivňuje velikost a vzhled každého poprsí? Je obecně známo, že za růstem poprsí stojí hormon estrogen, který je nejvýznamnější složkou. Proto by potraviny bohaté na estrogen neměly chybět v jídelníčku žen. A které potraviny to jsou?

 • Sójové výrobky – Mezi největší zásobárnu estrogenu patří sójové produkty, například sójové pečivo, sójové boby nebo sójová káva.
 • Mléčné výrobky – Také mléko a mléčné výrobky mají pozitivní vliv na růst poprsí. Díky nim tak získáte větší množství vápníku, ale také dojde ke stimulaci růstu poprsí. Proto vsaďte na mléko, sýry, tvaroh nebo obyčejné máslo.
 • Přírodní oleje – Oleje jako je olej sezamový, olivový nebo avokádový či ořechový můžete využít nejen jako potravinu, ale jsou skvělé i jako masážní pomůcka. Jejich konzumací si tak zajistíte bohatý přísun vitamínu E, který je pro růst prsou nezbytný.
 • Luštěniny – Cizrna, hrášek nebo fazole jsou estrogenem přímo nabité.
 • Bylinky – Fenykl, Srdečník obecný, Pískavice mají nejenom pozitivní vliv na tvorbu estrogenu, ale také na laktaci během kojení.
 • Pivo – Ano, je skutečně pravda, že pivo napomáhá růstu poprsí. Je to dáno látkami fytoestrogeny, které stimulují a podporují růst prsních žláz. Mimo jiné, díky nim také dochází ke zpevnění prsou. Ovšem v tomto případě doporučujeme se držet pravidla, všeho s mírou.

Správná podprsenka je základem všeho

Bez správné podprsenky se prostě neobejdete. A věřte, že většina žen nosí špatně zvolenou podprsenku. Nejenom že se v ní cítí špatně, ale díky nesprávné velikosti trpí také záda a prsa. Proto je dobré se obrátit na “profíky v oboru”. Nebojte se požádat o radu, v každém butiku se spodním prádlem by vám měli umět pomoci.

Vězte, že všechno chce svůj čas. Nebuďte netrpělivé a hlavně neočekávejte nereálné výsledky. A hlavně – snažte se mít rády takové, jaké jste.