Archiv X: Zoeva – Luxe cheek finish

7.7.2017 Perleťová šperkovnice 2 komentáře 1111

Buď mám šťastnou ruku, nebo mi něco shora radí. Se štětci jsem začala u laciné značky E.L.F. , poté jsem si pořídila Starter set od Real Techniques, a když jsem se rozhlížela po nějakých dalších štětcích, narazila jsem přímo na Zoevu a objednala si Luxe Prime set. Tehdy vyšel na 2 200 Kč , já jsem PPL zadala adresu domů a ne do práce, tak jely štětce přímo o ulici dál, kde se mamka dozvěděla cenu té sady.

Cením si toho, že ji rovnou netrefil šlak, že mi „jen“ řekla, že určitě budou i levnější schopné štětce, ale jsem nesmírně ráda, že se časem ukázala kvalita Zoevích štětců . Před časem jsem měla obavy o jeden štětec na oči a jeden zkosený na tvářenku, ale jak jsem si doobjednala dva náhradní z Bamboo sady, zjistila jsem, že se těm mým vesměs nic nestalo a vypadají prakticky stejně (na fotkách určitě, když jsem je zkoušela dokumentovat) .

Od té doby spíš než sady vybírám kusy. Před časem jsem neměla představu, ale po několika letech používání už vím, jaký tvar a na co, popřípadě co by se mi mohlo hodit, tak můžu po kuse a Českou poštou, která už ví, kde mě najít 🙂  . Co jsem zkoušela, štětce z Bamboo sady nejsou tolik cimprlich na schnutí. Štětec na oči musím sušit v ušitém pouzdru z pevné látky, jinak se rozježí. Stejný štětec z Bamboo sady si schne vesele vedle bez futrálu a nic mu není. V každém případě, ani Luxe sada nepatří mezi štětce, které by byly určené jenom pro zkušené slečny. Já jsem se na těch svých Zoevách prakticky učila prát a sušit nářadí a chlupáčům nic není 🙂 .

Samotný Luxe cheek finish má menší kulatou hlavu a z profilu plošší tvar. Není to vyloženě kulatý štětec na „jablíčka“ , ale má k němu hodně blízko. Subjektivně jej doporučím na tvářenku nebo na rozjasňovač. Nebude vhodný jako kříženec mezi tvářenkou a konturou; přece jenom kulatý vršek není na čmárání sem a tam nějakým univerzálním “tvářenkobronzrem” příliš šikovný.

Překvapilo mě, že na přiloženém návodu k použití uvádějí, že štětec stačí vyprat jednou za měsíc. Nemám zkušenosti s jinými dražšími značkami, tak nevím, jaká je běžná praxe. Já štětec na oči peru co dva tři dny, protože nemám ráda na bílých štětinách tmavší barvy, když se chci druhý den líčit něčím jiným, a zbytek toho, co právě používám jednou za týden. Zoevy schnou přes noc, kromě hustých štětců jako kulatý kabuki na make-up nebo velký špičatý Face paint. Ty potřebují na proschnutí dvě noci.

Na mém starém blogu mi ostatní blogerky psaly, že jim v článku chybí, proč by měly začít používat štětce a na co jsou vlastně takové štětce dobré. No – pořád nenacházím nejlepší nápad, co jim na to napsat 🙂 . Je pravda, že Luxe cheek finish je oproti „hadrovým“ labutěnkám z drogerie zatraceně zákeřná zbraň 🙂 .

_____

Článek je přebraný z mého předchozího webu utajena.wordpress.com
Během procházení mých starších prací mi přišel jako vhodný kandidát na “záchranu”  a jako jeden z článků, které by bylo škoda smazat. 
Původní datum zveřejnění je 30.8.20116

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Archiv X: Zoeva – Luxe cheek finish

 1. Tereza napsal:

  Super recenze. Já mám taky Zoevu moc ráda, i když teda mám sadu. Nemyslím si, že tenle štětec v té sadě je, já používám víc zkosené a také mám moc ráda ty od Nars s ratanovými rukojeťmi. Těším se na další články!

  http://www.cityscape-bliss.com

  1. Andrea V. napsal:

   Děkuji:) 126 od Zoevy jsem si pořizovala zvlášť. Jinak mám Luxe Prime sadu osmi štětců, plus pár dokoupených extra.

   NARS jsem ještě nezkoušela, ale slyšela jsem na něj hodně chvály, co se týká štětců. Mám nějaké Audacious rtěnky, paletku Unfiltered 2 a na cestě Loaded paletku stínů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *