Zoeva – Caramel melange

14.12.2016 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 283

Na Zoevu jsem narazila úplnou náhodou. Bylo to někdy v dubnu 2014. Zoeva vydala čtyři čerstvě „upečené“ paletky a já zrovna hledala něco, co by bylo zase o kousek dál, než moje tehdejší paletky E.L.F. a Makeup Academy. Už předtím měla Zoeva velké černé paletky 28 nebo 90 stínů; takový ten model, kterého je plný E-bay. „Story palettes“ jsou inovací a dalším krokem za osobitým výrazem.

Asi bych to neměla moc nahlas říkat, ale už mám doma sedm paletek od Zoevy. Osmou Mixed metals jsem poslala dál, protože mi nesedí model deseti stínů každý úplně jiný. I tak ale mám úplně první vydání paletky Naturally Yours, poté chronologicky podle data pořízení Rose Golden, Cocoa blend, Smoky, En Taupe, Retrofuture a Caramel Melange, o které bude dnešní článek. Retrofuture byla součástí té původní čtveřice značky; já jsem si ji pořizovala až nedávno, když ji po velice dlouhém čase znovu vyrobili a naskladnili .

Důvod, proč to všechno píšu jsou inovace Zoevy a krapet jiná povaha stínů. Naturally Yours je z nich nejpudrovější a nejsušší, platí to ale jen o první edici. Co mám Retrofuture z nejnovější šarže, stíny jsou shodné s ostatními paletkami. Následovaly stíny, u kterých značka zapracovala na konzistenci a textuře a obecně jsou vláčnější a kompaktnější, a nejnovější přírůstek Caramel Melange už na obalu hrdě hlásí, že má „nadřazenou“ pigmentaci (výraz „Superior“), a že se dokonale ztrácí (blendí) . Z pohledu blogerky poučené beauty sférou mi to připadá, jako kdyby se Zoeva pokoušela konkurovat Urban Decay. To ale máte stejné jako s novináři a trolly – vůbec není dobrý nápad hrát jejich hru po jejich, protože nemůžete vyhrát.

Paletka Caramel Melange má šest matných stínů a čtyři se shimmerem. Z nich je jeden ultra lesklý s hodně vláčnou konzistencí. Jmenuje se “ Liquid Center“, a z celé paletky jde fanynkám Urban Decay na ruku úplně nejvíc. Naneštěstí já jsem Zoevě tolik propadla právě skrz povahu stínů Urban Decay. Když jsem nanesla víc barev na víčko (stínování více barvami) , ty horní barvičky mi sjely a zůstala jenom spodní. Urban Decay mi zkrátka nedrží a naneštěstí pro Zoevu je Liquid Center úplně stejný. V sedm ráno jsem jej nanesla, použila bázi jak jsem zvyklá a ve dvě odpoledne jsem měla v záhybu víčka flíček prosvítající vydřené kůže. Zoevy mi jinak drží od rána až do podvečerních hodin – pokud se nepokoušejí imitovat Urban Decay.

Naštěstí se jedná o jediný stín takové povahy v celé paletce. Zbytek už je věrně „Zoeví“. I když, při srovnání se (skoro)matnou paletkou Smoky jsou matné stíny v Caramel Melange kompaktnější, vláčnější a pigmentovanější, za což má u mě Zoeva palec nahoru. Už u paletky „En Taupe“ jsem si všimla lehké změny ve prospěch Urban Decay a v neprospěch Zoevy, ale naneštěstí pro mě to znamená lehké zhoršování kvality stínů. Doteď to nemělo až tak moc drastický dopad, ale stín „Liquid Center“ je trend, kterého jsem se dočkat nechtěla .

Po sedmi hodinách jsem tedy narazila na lehké vydření. Mám problematický typ víček, ale to žádné stíny neomlouvá . Buď kvalitní jsou, nebo nejsou. Ten flíček jsem neopravovala a sledovala, co bude dál. Nebylo nic – zůstalo to tak bez dalších změn až do večera – aspoň to je něco, v čem Zoevu poznávám. Shimmerové stíny dostaly extra porci pigmentu navíc, což zapřičinilo prášení barviček. Lítá to jako lehká křída, když po nich v nové paletce přejíždíte štětcem, což je věc, kterou Zoeví stíny doteď nedělaly – přibylo pigmentu a rázem se zvýšila prášivost. Postupem času v průběhu používání se křídovatění krapet zlepšilo. Při aplikaci trochu opadají pod oko, matné stíny drží v kompaktní podobě.

Barevná škála inspirovaná karamelem mi vyhovuje. Růžovou a klasicky hnědou (hnědá jako např. u Zoeva Blanc Infusion) nepoužívám, a ty variace na téma „Naked 3“ mi barevně ani trochu nesedí. Caramel Melange je taková „Naked 3“ pro mě. Má teplejší ladění a postrádá růžovou, což je pro mě úplně ideální. I přes jemný prášek, lítající ze shimmerových stínů je pro mě tato paletka kvalitnější Semi Sweet Chocolate Bar (Too Faced; příliš vosková konzistence, nechytají přes sebe – co se týká „velkých“ paletek. Devítistínové jsou bezkonkurenční) .

Za sebe můžu Caramel Melange doporučit, a to i přes klouzavější Liquid Center. Pokud jste na „nahou“ klasiku, zkuste omrknout Blanc Infusion – paletku, která vznikla společně s Caramel Melange, a bude mít proto velice podobnou kvalitu. Tyto dvě krásky jsou vhodné i pro slečny, které propadly kouzlu Urban Decay. Jak jsem už řekla, Zoeva připravuje do každé paletky vláčnější a vláčnější stíny a už by se to „milovnicím Ameriky“ mohlo zamlouvat.

zoeva02

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *