Rubriky
Virtuální zápisníček

Znovuzrození

Něco se stalo.
Mě normálně nebaví hrabat se v šablonách a předělávat web.

Pokud byste netušili, o čem se bavím, překutávání webovek byla posledních deset let moje velká obsese. Bavilo mě to, nedokázala jsem si představit svoje stránky v jedné grafické podobě, hrála jsem si s vizuálem a co týden jsem zvládla kompletně předělat celý design. V dobách blog.cz to bylo složitější, tam jsem si grafiku i kreslila. WordPress už fungoval na bázi šablon, PHP neumím a kódovat se mi nechtělo, ale i tak jsem zvládla překutat dost věcí, když na to došlo.

Poslední dobou mě představa kutání do střev webu spíš děsí. Krapet jsem upravila šablonu, protože mám výsledky z dotazníku (děkuju všem, kteří mi přispěli názorem) , třídila jsem rubriky a upravovala boční panel, a na jednu stranu jsem byla ráda, že nemusím dělat víc.

Není to jenom tím, že jsem aktuální šablonu koupila na Themeforestu. Změnilo se něco uvnitř ve mně; změnilo se to „něco“ , co mě poslední roky táhlo k dalším a dalším změnám. Těžko říct, co konkrétně „zabralo“ . Už nějakou dobu se věnuju osobnímu rozvoji, a jak mám kolem sebe hodně zdrojů, nedokážu přesně říct, který konkrétní „zabral“ .

I když podezření mám; od roku 2013 jsem se věnovala studiu knih jednoho kouče, ze kterého se v poslední době klube sektář se všemi znaky (příliš drahé služby, aura nedosažitelnosti skrz nemám čas, neberu nové lidi, mazání nevyhovujících komentářů, uzavření před médii) . Tento zdroj jsem rok zpátky doplnila magazínem First Class a poslední půl rok jsem se tomu začala víc věnovat. No, a začalo to něco dělat.

Čtyři roky jsem se věnovala studiu látky, kterou její autor označoval jako „dost složitou“ , „hodně komplexní“ a „nefunkční, když na začátku přeskočíte nějaký krok“ . Snad až teď si začínám pořádně uvědomovat, že mi to dalo velikou zkušenost, ale jinak učení samotné pisatel postavil na retrospekci Rudolfa Steinera a přidal ingredience z několika dalších ezoterických šuplíků.

Z četby podobně zaměřené literatury vím moc dobře, že si nemám mít nic za zlé. Jednoduše přišel čas vstát z písku, a začít používat svoji vlastní hlavu ve svůj vlastní prospěch.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

2 reakce na „Znovuzrození“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *