Zdravá výživa a nucené diety

9.1.2016 Mezi nebem a zemí 3 komentáře 1442

Po přečtení poslední knížky od Alixe jsem měla chuť udělat něco málo se svým jídelníčkem. Začít snídaní a svačinou a pomalu překopávat svoje zvyklosti. Alix píše, že kravské mléko zahleňuje, a stejně tak jsou nevhodné i všechny ostatní výrobky z mléka. Každý den svačím jogurt, tak jsem si jednoho dne místo jogurtu koupila tři banány. Jsou zásadotvorné a nezahleňují 🙂 .

Dopoledne až do dvou hodin probíhalo v pořádku. Cítila jsem se lehká a čistá a necítila jsem “kontakt” jogurtu s mým žaludkem, což je pocit blízký studění a pálení, který se blbě vysvětluje. Tak nějak vnitřně cítím, že to s tím jogurtem už brzo nebude tak žhavé, jak si teď myslím, i když je Florian ve verzi “Chocoballs” můj oblíbený hřích. Ty banány budou lepší, protože jsou dobré na střeva i na nervy 🙂 .

Odpoledne kolem třetí hodiny jsem začala cítit ve svém žaludku černou díru. Dala jsem si nějakou svačinu, pak jsem snědla pytlík brambůrků, a protože tam ta díra pořád byla, snědla jsem ještě jeden a následně jsem ještě “normálně” večeřela. Pak mi bylo těžko, protože jsem přecpala kapacitu žaludku. Nemám ale ten dojem, že bych “zavřela” tu černou díru. V každém případě ta změna svačiny něco udělala. Sama jsem nečekala, že to bude mít až tak moc velký efekt.

Následovaly asi dva dny s jogurtem, ale jsem připravená zkusit to s banánem znovu. Už vím, co to odstartuje, a jsem rozhodnutá zvládnout tu černou díru lepšími prostředky. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Ještě se mi nestalo, že by nějaká “ozdravná” činnost měla tak radikální projev. Když budu upřímná, pěkně mě to vylekalo. Člověk je zvyklý na to, co zná, a když ta jeho rutina neprobíhá podle zajetého řádu, nějak jej to vykolejí. A buď se nechá, nebo se nenechá 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

3 Responses to :
Zdravá výživa a nucené diety

 1. avespasseri napsal:

  No, jogurt nebo banán… ani jedno v zimě podle čínské medicíny není vhodné…. :-))) Energeticky je to chladné… zchlazuje to zažívání… takže nakonec to taky může zahleňovat, protože to oslabí slezinu, která má “vlhkost” na svědomí… :-))

  1. Je fajn vědět, že zahleňuje slezina. Zas munice navíc 🙂

   1. avespasseri napsal:

    Jo, slezina. TO je ta, co má ráda sladké… ale nesnáší, když je toho moc :-))) S tím mlékem je to podle číňanů podobné (i když pokud vím, tam vůbec nějak nemají moc ve zvyku ho pít)… všeho moc prostě škodí 🙂 Jak říkává můj otec: přiměřeně, přiměřeně :-)) A jak říkává čínská medicína – v tom správném období, aby nás to nevyvedlo z rovnováhy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *