Všechny energetické rezervy

22.6.2016 Mezi nebem a zemí Komentáře (1) 656

Už bych si měla uvědomit, že každá cesta je individuální a každý je na úplně jiné “startovní čáře” , když zkouší nové věci ohledně vlastní bytosti. Tak čtete a čtete, čekáte konkrétní věci a najednou si uvědomíte, že se “to” otevírá úplně jiným směrem a úplně jinými věcmi. Za plus si můžu označit schopnost ovládat náhlé návaly vzteku. Jak jsem unavená, bývám zamlklejší, ale už se ta zamlklost nemění ve vrčení. Tak nějak jsem pochopila, že mi to v ničem nepomůže.

Nutnost dočerpat energii může vycházet z nedělního dopoledního výletu, když jste zvyklí v neděli “regenerovat” a najednou je naplánovaná akce, ale v první řadě se mi otevřely další dveře. Souvisí to s mým rozhodnutím omezit “normální” kávu a “živit se” vodou, čajem a zrním (Caro a spol) . Když se rozhodnu nějaký den “zůstat” o kávě, řekla bych, že až přímo hmatatelně pozoruju jakési zesirupovatění energie kolem mě. Cítím se otupělejší a v mém těle stejně cítím potřebu vody stejnou jako před hrnkem kávy. Nedávno jsem podobný sirup začala cítit i po “výletech” mysli po kravinách. Když člověk čte knížku, obrazotvornosti se nevyhne, ale když si tu knížku představujete další den, odčerpává to neskutečné množství mentální energie. Pak se stává, že jedu na rezervu a jsem zamlklá a nevrlá.

Vlastní zkušenost je víc než kdy budou přísahy esoterických rádců. Abyste s něčím pohli, potřebujete zatraceně dobrý důvod. A ten přijde teprve, když pocítíte sami na vlastní kůži všechny důsledky. V dnešní době se na přítomnost neklade moc velký důraz. Maximálně se v časopisu dočtete, že “přebývat neustále v přítomnosti není v realitě možné” , protože to naše mysl v základu ani neumí. Sama za sebe můžu říct, že pochytat všechny provázky, které člověka tahají k rozebírání minulosti nebo ke strachu z budoucnosti  není taková legrace, a chce to důslednost a cvik.

Samotná přítomnost je potom zatraceně silné kouzlo. Jde o to, že se vám skrze pozorování, nehodnocení a neulpívání (prohlédnout a nechat jít) otevírá další kus živlu, kterému podle blogerů skeptického proudu nemáme říkat energie, protože jediná energie je em cé na druhou a přes to nejede vlak.  Najednou víte, že Egregory existují, protože se vám vaše “vyšší já” představilo jménem velšské bohyně, a víte, že pobyt mimo přítomnost vyčerpává vaši mentální energii, protože ten pocit, ten efekt znáte ze současných pokusů pít místo vody a čaje klasickou kávu.

O kapslích nemůžu hovořit jako o kávě, protože třeba v takovém cappuccinu nebo latté necítím zdaleka tolik kávy, jako v klasické rozpustné kávě, a to je taky velice zajímavý údaj …. Co pak v těch kapslích je, když ne káva? 🙂

Nemůžete hnedka čekat, že  vám po pokoji začne létat knihovna. Ten zbytek, který souvisí s vaší vlastní energií ale není vůbec marný 🙂 .

Související odkazy

Moje sbírka cikorky a melty
Egregory jednou pro vždy

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

One Response to :
Všechny energetické rezervy

  1. avespasseri napsal:

    Souhlasím, dokud si to člověk neošahá, nepochopí. A ani neuvěří…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *