Venušiny kuličky aneb posilněte své vnitřní svaly k dosažení orgasmu

Ačkoliv mnoho lidí venušiny kuličky zná pouze jako erotickou hračku, ve skutečnosti se ale jedná hlavně o zdravotní pomůcku, která napomáhá zpevnit pánevní dno. Pojďme si tento sexuální benefit představit podrobněji.

Co si pod pojmem “venušiny kuličky představit?

Venušiny kuličky známé také pod názvem Kegelovy kuličky, patří mezi nejstarší zdravotní pomůcky žen. Možná vás to překvapí, ale už ve staré Číně ženy věděly, že o pánevní svalstvo se musí řádně starat. Proto k tomu začaly využívat různé pomůcky ve tvaru kuliček vyrobených například ze dřeva, slonoviny, stříbra nebo zlata.

Dnes venušiny kuličky patří hlavně do oddělení erotických hraček. Venušiny kuličky jsou totiž jakési “poševní činky”, díky nimž si žena posílí svěrače a ostatní svalstvo – což je nesmírně důležité pro dokonalý prožitek orgasmu.

Jak venušiny kuličky fungují a jak je používat?

Pravidelným používáním venušiných kuliček dochází ke stimulaci a prokrvení pochvy – to uvítají především ženy, které mají problémy s dostatečným vzrušením.

1. Posílení pánevního dna

Jak jsme již zmínili, venušiny kuličky se hojně využívají k posílení pánevního dna. Stačí zavést kuličky do pochvy a poté vnitřní svalstvo zatínat. Začátečnice by se tomuto cviku měly věnovat alespoň deset minut denně a při prvním výběru by měly sáhnout po lehčí variantě venušiných kuliček. Procházejte se po bytě, snažte se svaly zatínat tak, aby kuličky udržely uvnitř pochvy. Jakmile se dostanete do fáze, kdy jste si na kuličky zvykly a chůze s nimi vám nedělá problém, můžete vyzkoušet něco odvážnějšího, třeba běh nebo tanec. 

Jak si co nejvíce užít s womanizer

2. Objevení citlivých bodů uvnitř pochvy

Dnes už není žádným tajemstvím, že většina žen má problém dosáhnout orgasmu, čemuž také razantně přispívá citlivost uvnitř pochvy. A právě venušiny kuličky slouží k tomu, aby pomocí nich ženy citlivá místa hluboko uvnitř pochvy objevily. Uvolněte se, lehněte si na záda a lehce nadzvedněte zadeček. Na kuličky naneste kapku lubrigačního gelu jednu po druhé nechejte vklouznout hluboko do pochvy. Pak začněte své vnitřní svaly pomalu a lehce zatínat. V tomto případě si začnete uvědomovat, že i hluboko v pochvě máte citlivá místa, která je potřeba při milostných hrátkách využít.

3. Sex, masturbace

Jestliže chcete zažít naprosto jedinečný zážitek při milování nebo masturbaci, sáhněte po venušiných kuličkách, ideálně po těch, které mají schopnost vibrovat. Mnoho žen má také v oblibě, zavést si venušiny kuličky v tu nejnevhodnější dobu, například v práci při poradě nebo v kině či divadle – pocity vzrušení jsou nenahraditelné.

Pozn.: Abyste dosáhly kýženého výsledku, pamatujte, že základním faktorem je pravidelnost. Cvičení byste se měly věnovat alespoň dvacet minut denně, kdy se venušiny kuličky postupně stanou součástí vašich přirozených pohybů, při kterých dochází k zapojení a stimulaci vaginálního svalstva.

Venušiny kuličky a inkontinence

Díky pověsti sexuální hračky málokdo ví, že venušiny kuličky mají pozitivní přínos pro ženské tělo. Jejich používáním totiž předejdete nežádoucímu úniku moči, tedy inkontinenci, kterou trpí až dvacet procent žen.

Mezi hlavní příčiny inkontinence patří:

  • Porod,
  • nadměrná nadváha,
  • přibývající věk,
  • operace.

U všech těchto případů dochází k ochabnutí svalstva pánevního dna. Možným řešením jsou Kegelovy cviky, na jejichž principu fungují i venušiny kuličky. 

Jak venušiny kuličky vybrat?

Nastává otázka, jak vybrat ty správné venušiny kuličky? Nemusíte se obávat, není to žádná věda. Jen musíte vědět, jak úzkou či širokou vaginu máte. Řiďte se pravidlem, že pro úzkou vaginu jsou lepší menší kuličky. Pokud se jedná o váš první výběr, rozhodně doporučujeme vybrat kuličky nižší váhy (asi kolem 50 gramů). Jakmile se s nimi sžijete, můžete váhu zvyšovat.

Venušiny kuličky, které vibrují

Lákají vás venušiny kuličky, které vibrují? Jen do toho, na trhu jsou k dostání kuličky z plastu, ty se vyznačují intenzivnější vibrací, dále můžete sehnat silikonové kuličky, z TPE, TPR, gumy, ovšem jejich stimulace není tak silná.

Jiné vlastnosti kuliček

Pokud máte rády adrenalin a s kuličkami máte nějaké zkušenosti, můžete vyzkoušet tzv. elektro venušiny kuličky, při jejichž užívání dochází i k elektrostimulaci vaginy. Pro zapomětlivky jsou také k dostání tzv. chytré venušiny kuličky, které vám dají vědět, že je čas na cvičení.

Výběr těch správných kuliček závisí na vašich požadavcích. Jestliže si ale i přesto nebudete vědět rady, nebojte se obrátit na odborníky ze sexshopů, kteří vám s jejich výběrem jistě rádi pomohou.