Tomáš Keltner: Vědomosti ze světa za oponou

12.12.2016 Tajná knihovna Komentáře (1) 289

Pokaždé to zní tak dobře. Když vám někdo začne tvrdit, že se dostal k tajným službám a dokonale ví, jak současný Systém funguje. S postavou Tomáše Keltnera jsem se poprvé setkala vloni, když se mi nějak dostal do rukou časopis Záhady života, kde byl s Tomášem Keltnerem dvojrozhovor. Na “hlavouna” byl příjemně konkrétní a já jsem se hned rozhodla podívat se po Keltnerových knihách.

První díl (bílý přebal) je už ve čtvrtém vydání a druhý díl (modrá knížka) je v druhém vydání. Keltner v nich představuje ucelenou teorii, ke které se dostal právě prací u tajných služeb. Ráda uvěřím, když mi někdo řekne, že se mu Keltnerovy teorie nelíbí. V základu se jedná o jednoduchý systém věnovat se sami sobě a poznávat sami sebe a vykašlat se na duchovní říši. Říká, že v “duchovní říši” existují jenom energericko – informační pole, která žijí z energie ukradené lidem. A že vědomí na úrovni běžného člověka nemá šanci rozeznat “démona” od “anděla”.

Svým způsobem se to podobá křesťanství, které okultismus a magii neuznává právě ze stejného důvodu – věštění z karet, kyvadla, trans a komunikace z duchy mají mít “pod palcem” démoni, kteří jenom cucají lidskou životní energii konkrétně přes věštění a rituály. Rozhodně se to nepodobá žádnému jinému alternativnímu směru, protože esoterika povětšinou komunikaci s anděly vřele doporučuje. Tak než “Transformaci vědomí” vezmete do rukou, připravte se na překvápko.

Obě knížky se doplňují a i když k plnému pochopení druhého dílu první knížku nepotřebujete, doporučuji koupit obě. Keltner píše tak trochu jako Ruiz. Důležité věci opakuje a nabaluje na ně další data. Jako jeden z mála podobných spisovatelů pravidelně zdůrazňuje, že máme kromě čtení taky praktikovat.

Dvě Keltnerovy knížky o transformaci vědomí jsou čtením , které mě v poslední době hodně zaujalo. Dívala jsem se i na zbytek Keltnerových knih. Vyšly mu mimo variant publikací v angličtině navíc “Počátky” – rozhovory otce s dítětem, a rozhovory s Tomášem Keltnerem na téma transformace vědomí. Osobně považuju za stěžejní Transformaci vědomí a Transformaci vědomí 2, ty ostatní mě nelákají.

V obecné rovině jsem nenarazila na nic, co by se mlátilo se zbytkem dat, která mám. Ano, mimo věštění a komunikace s éterickými bytostmi a pokusů nějak kontaktovat přítomné duchy coby médium. Tady se knížka stýká s klasickým křesťanstvím, jak už zaznělo. Tomáš Keltner píše stylem “přinášení důkazů pro váš rozum” – od začátku nabízí jednoduchá cvičení, na kterých si všechno můžete ověřit. Zbytek mu funguje celkem dobře, tak si člověk říká, jestli na tom biblickém přístupu k magii přece jenom něco nebude …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

One Response to :
Tomáš Keltner: Vědomosti ze světa za oponou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *