Ten mozek je váš

12.12.2016 Sedm závojů Komentáře (0) 293

Nemám ráda extremistickou logiku, typickou pro ezoterické guru a různá anonymní internetová fóra. Když se “odvážíte” oponovat, jste automaticky ovce, a na otázku: “Proč?” vám odpoví nevyvratitelnou logikou: “Protože jsem to řekla / Protože to každý normální člověk vidí / Protože je toho plný Google” . Jenže umět používat vlastní mozek je zásadní dovednost, bez které se student jemnohmotných záležitostí nedostane dál.

Nejraději mám zprávy o supertajných dějinách Země, které měl ten který člověk získat od nějaké super-vidoucí ženy, která naneštěstí dávno umřela. Samozřejmě se vymykají jak historii popsané, tak historii, která se často s tou popsanou neshoduje, ale zato je krásně vypozorovatelná z usazenin v hlubších vrstvách půdy (ne tedy klasickým civilem, ale zdrojů, které o podobných alternativách hovoří, je víc). Ještě lepší je, když na žádost o důkazy jednoho pošlou na Google. Aneb slovy jednoho jemnohmotného guru: “Vy jste všichni zabedněnci, ani neumíte hledat na Googlu, tam to všechno je.”

Aby se člověk mohl něco naučit, musí svému učiteli věřit, a není žádoucí, aby ho opravoval nebo kontroloval. Když se chci od někoho něco naučit, je to logické. V jemnohmotném světě to fuguje trochu jinak: všechno musí vycházet z vás. Vykládat, jak má anděl vypadat, co máte vidět a co máte cítit není výuka, ale manipulace.  Zní to kontraproduktivně, ale rozum musí spolupracovat s intuicí, jinak zůstanete jako přísavka u nějakého ezoterického učitele, který se živí tím, že si vymýšlí kraviny.

Super tajné dějiny Země jsou už docela složitá látka; je to, jako kdybyste se v první třídě místo písmenek snažili hned číst třeba Dekameron od Boccacia. V tomto směru je docela nešikovné hledat inspiraci u ezoteriků na síti. Hromada z nich má za sebou pár let praxe (než člověk pořádně prorazí s webem, většinou to rok až dva trvá, a ten rok až dva v jemnohmotné výuce je sakra dost) , a když tak jeden čte ty konstrukce o Duté Zemi nebo mimozemšťanech, není problém se tak trochu zasukovat. Zvlášť když jeden pořádně neví, čemu má věřit, co má cítit a co si má myslet. Proto je důležité vybírat témata v souladu se sebou samotným a se svými aktuálními potřebami a dopřát si čas, který potřebujete k uchopení základů.

V první řadě je vhodné pracovat na vlastní sebedůvěře. Potřebujete totiž věřit svým vlastním úsudkům; ideální je pročíst si daný text několikrát, nechat si třeba den odstup a přečíst jej znovu. Pokud jde něco ověřit, věnovat čas na ověření, ale u věcí, které ověřovat nejdou je dobré nechat se vést svým vlastním pocitem jak z daného člověka, tak z daného materiálu (že ezoterik něco vydá ještě neznamená, že to taky napsal; je víc alternativně zaměřených webů, které jenom “vykrádají” knížky nebo  internet a kopírují cizí díla) .  Bez sebedůvěry se nebudete mít jak opřít o svůj vlastní pocit z dané látky. Pro další rozvoj je důležité, abyste věděli, že tomu, co cítíte můžete věřit.

Považuju za nutné zdůraznit, že vaší hlavou je v tomto případě jak rozum, tak intuice, i když se hromada lidí pokouší člověka “rozpárat” , a zmanipulovat jej, aby se vzdal péče jak o svoje fyzické tělo, tak o svoji duši, a stejně tak aby uměle oddělil rozum od intuice a nebral je jako dvě části jednoho, ale buď jedno, nebo druhé. Proto je vhodné začít od sebe, a pozjišťovat, co kde člověk vlastně má 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *