Rubriky
Jemnohmotně

Tak dlouho, dokud bude potřeba

U často skloňovaných témat by mělo platit, že se dočtete kupu dalších zkušeností od ostatních lidí. Věnuju se tomu, zkouším to, tak bych logicky měla mít dost vlastních postřehů, které se s daným tématem vážou. Jsou ale témata, která se místo praxe šíří opisováním. Jeden něco napíše, a zbytek se napsaného drží bez dalších testů.

Kolikrát jsem už četla, že znamení jsou jenom dočasná? Aktuální ezoterické knihy žijí v realitě, kdy k vám znamení po určité době ignorace chodit přestanou. Takovému člověku údajně nepomůže nic, čím by chtěl svůj život změnit, a jeho další existence má být pustá a prázdná.

Podobné je to se životem a životními příležitostmi. Jediná svého druhu, přijde jednou, a když ji prováháš, máš celý další život smůlu – tyto myšlenky se rojí po internetu po tuctech, a skoro to vypadá, jako kdyby autoři pro samotné teoretizování zapomínali praktikovat a žít.

Osobně nejsem typ, který by vyhledával anděly a znamení. Od mala si dost rozumím se svými sny, a z jemnohmotné sféry vnímám hlavně ten tlak, který nastává, když za mě chce reagovat jiná energie, než je moje vlastní. V době influencerů se mi zdá možnost závislosti na nových krabičkách značně podceněná. Není ostatně náhodou, že „influencer“ má být vlivná osoba, a „influenza“ je anglický výraz pro chřipku.

Je v pořádku hledat rozumy v knihách, pokud si člověk s něčím neví rady. Většinou má ale už v prvních dvou knihách odpovědi, které potřebuje.  A když se zaměří na uvádění poznatků do praxe, dostane odpovědi další. Málokdy se stane, že se snažíte jako barevní, ale výsledky se nedostavují. Platí to pro znamení stejně jako pro životní příležitosti. Nejde jít krok za krokem vytyčeným směrem, ale nepřibližovat se k cíli, protože váš oblíbený ezo guru tvrdí, že máte příležitost jedinou a znamení na nule, protože jste  se do třiceti let věku nevěnovali vlastním věcem, a znamení po třicátých narozeninách přestávají chodit.

Ezoterika se tak stala jednou z disciplín, která zavírá lidi do klecí, i když o sobě spousta ezo mágů tvrdí, že chce lidstvo spasit. Pokud nebudete dost rychlí, nemáte šanci dojít svého určeného cíle. Což je celkem škoda, protože by stačilo chvíli poznatky také praktikovat, a zjistili byste, že to s tím prováhaným životním cílem není tak žhavé. Že se váš život celkem ochotně poddává vašim zásahům a změnám ve vašem myšlení.

Víra je dobrá věc, ale život se dá ovlivnit jen konáním. Některé alternativní směry raději mluví, proto je potřeba všechno uvádět do praxe a zaměřit se hlavně na to, co mi o daném tématu říkají moje prožitky.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

2 reakce na „Tak dlouho, dokud bude potřeba“

Zajímavé téma, které je zajímavě napsáno. Já osobně vnímám duchy. Ale na anděle, sodu, znamení a tak dále moc nedám a něvěřím tomu. Co mám ráda je horoskop a musím říct, že to je trochu moje úchylka. 🙂

Svůj postoj jsem nastínila v článku. Nejsem úplně typická ezo, vadí mi ten názor, že člověk sám se svým životem nic neudělá, protože to stejně všechno určí ilumináti / marťani / Nostradamus a podobně 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *