Rubriky
Z deníčku blogerky

Tag za tagem

Na jednu stranu by mi už mohlo být jasné, proč nejsem „Ta slavná“ . Když si tak projíždím Facebook zeď s články, může mě napadnout, že je aktuálně nejlepší psát konkrétní typy článků. Nemám nic proti kreativitě; to tak Canli vymyslí tagovku, vyzve ostatní blogerky, aby se přidaly, a internet má na měsíc až dva vystaráno. Každý, kdo se někdy pokoušel blogovat tuší, jak moc práce je vymýšlet pravidelně články, a tak by v tom byl čert, abych se nějakého takového „vyplňování zadarmo“ nezúčastnila.

Bohužel, moje potíž je ve fragmentaci takového kalibru, že by mi ji nově zvolená Poslanecká sněmovna mohla závidět. Mám za sebou vícedenní challenges o mně a o blogování, mám za sebou větší množství psacích tagů, tak se mi zdá, že jsem to už někde někam psala, a přitom to bylo třeba na blog, který jsem už „uklidila“ z dosahu aktivních čtenářů. Přitom by v případě jednoho archivu za celých deset let stačilo, abych dohledala starší článek, a usnadnila si práci tím, že udělám „refresh“ . Ale psát to samé ještě jednou?

To se mi už spíš zamlouvá nápad GallyMadness: Pět věcí, díky kterým nejsem aktivní. To je pokaždé něčí zajímavý nápad, který ani není myšlený jako tag, a já se jej chytám daleko spolehlivěji než těch seznamů, které jako virální zamýšlené jsou. To ale tak máte s každým článkem: kolikrát se stane, že věc, na kterou sázíte „neprorazí“ , kdežto záležitost poskládaná „na koleně“ bez většího rozmýšlení sklidí daleko větší úspěch? V tomto směru jsem poctivě nevirální, i když bych si „vyplňovačkami zadarmo“ mohla krásně zjednodušit práci.

Nebo například jedna zahraniční blogerka, která stvořila okecávací článek s názvem: „Dark side of blogging“ . Pod názvem: „Temná stránka blogování“ jsem si námět upravila a použila k sobě. Opět se nejednalo o tag v pravém slova smyslu. Když jsem ale článek viděla, jednoduše se z něj tag vynořil samovolně.

Logicky vzato, každý tag mohl být jednou super-slavný. Nemůžu tedy explicitně tvrdit, že jsem nikdy žádný slavný tag nezpracovala. Jenom jsem se jej chytla až v době, kdy už nebyl na internetu každý den třicetkrát.  Navíc jsem doteď mívala dost nápadů na články na to, abych přemýšlela o „vycpávkových“ variantách, a málokterý tag mi zapadne do konceptu webu.

Musela bych svoje pravidelné čtenáře považovat za osly, když bych teď začala tahat ze svých starých blogů všechny zajímavé nápady, a kopírovala je do aktuální prezentace. Tento styl práce se mi moc nelíbí, tak jednoduše nechávám minulost tam, kde je, a tvořím obsah nový. Že jsem zbytečně poctivá a až moc hloupá? To je dost možné; ostatně – ty nejslavnější blogerky nebývají nutně ty nejlepší, nebo ty nejtalentovanější …

Související odkazy

Canli – autorka tagu „Poznej zákulisí blogování“
Gallymadness – Pět věcí, kvůli kterým nejsem produktivní

Vysvobozená.cz – Temná strana blogování

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

7 reakcí na „Tag za tagem“

Já sama jsem dlouhou dobu přemýšlela, zda se do zmiňované výzvy zapojit, ale nakonec jsem se zapojila, i přesto, že na články přicházím ze své hlavy – spíš jsem tu výzvu brala něco jako seznámení se mnou. 🙂 Každopádně máš jinak pravdu… málokterý blogger/málokterá bloggerka dokáže vymýšlet něco nového 🙂

Muj hlavni duvod, proc jsem do te vyzvy nesla byl, ze jsem nekolik podobnych veci vyplnovala v minulosti, a po x-te by me to uz nebavilo 🙂 jinak si webovky rada necim okorenim, ale zrovna tento tag nebyl nejak to prave 🙂

Zkoušela jsem tu výzvu vyplnit. Ani ne proto, že bych ji chtěla zveřejnit, spíš se mi zrovna chtělo psát a neměla jsem co. 🙂 Zjistila jsem, že papouškuju dávno napsané…

Teď jsem si vzpomněla, že podobné tagy frčely už na začátku mé blogerské kariéry. Akorát se v nich méně psalo a říkalo se jim řetězáky. 😀 Ty jsem vyplňovala o sto šest.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *