Světlo, tma a agresivita

14.3.2016 Sedm závojů 5 komentářů 2255

Už v pohádkách se setkáváme s pojmy dobro a zlo. Učíme se, že svět má dvě strany. Že dobro (světlo) musí za každou cenu bojovat. Určitě tady nechci působit dojmem, že je v pořádku, když s vámi všichni vytírají záchod. Enrique Barrios ve své knížce “Ami, přítel z hvězd” uvádí, že mimozemšťané nemohou zasáhnout a třeba pomoct jedné zemi skoncovat se zbraněmi a přetavit je v pracovní nástroje, protože je kolem hromada dalších, “paranoidních” zemí, které by si na té “slabé” smlsly. S tím bojem a pacifismem je to stejné jako se všemi záležitostmi, které člověk vyžene do extrémů.

Většina lidí, která se zabývá studiem alternativních zdrojů, už narazila na názor, že světlo je všude a že je to základní substance, ze které se hmota skládá. Světlo je přítomnost. Minulost je dávno pryč a budoucnost se ještě nenarodila. Jediný čas, kdy můžeme jednat, je právě teď. Světlo znamená pobývat celým svým stvořením v přítomnosti. Uvádí se, že protiklad je tma, temnota. Co je to ale tma? Má se snad jednat o “tmavé světlo?” Tma je “jenom” nedostatek údajů; hluchý video stream, který vznikne, když si zkoušíte přes VLC stáhnout dost možná jednu z posledních čtyřher Radka Štěpánka v Davis Cupu a zjistíte, že se vám s tím nestáhl zvuk. Černé (nebo přesněji řečeno červené a modré) pixely v NEF souboru, když jste se doma v tmavém rohu z ruky pokoušeli s vyšroubovanou citlivostí fotit na makro režim napadaná chmýříčka od andulky (příště stativ a delší čas 🙂  ) . To se jeden diví, že i RAW soubor je schopný nic neobsahovat 🙂 .

Tma není tmavé světlo, je to nedostatek světla. Světlo nemusí s ničím bojovat, protože mu stačí, když do temné místnosti vstoupí. Slunce vyjde nad obzor a tma se odporoučí.  Není důvod tahat do všeho za každou cenu dualitu. Stran zájmu je daleko, daleko víc, a dobro (bílá) a zlo (černá) je “zase jenom ”  “Pozemšťanský extrémismus” . Znovu opakuju, dokud nebudou v našem okolí dostatečně mentálně vyspělé entity, není v žádném případě v pořádku nechat si kálet na hlavu. To jenom tak pro pořádek, kdyby si snad někdo myslel, že jsem andílek. Když se mě ptali krátce po vydání skladby “Burlaci na Volze” , jestli jsem anděl nebo drak (“Lidé jsou andělé anebo draci , a každej dobrej skutek sílu vrací. No tak jen otoč se a podívej na lodě za sebou … “) , odpověděla jsem bez váhání: “Drak” .

Ano, agresivitou jenom zničíme sami sebe ještě dřív, než stihneme zjistit, jakým způsobem zásadněji cestovat Vesmírem, a stejná zákonitost přirozené selekce platí i pro Šedivce (Anu) a Reptiliány (Drakony) a všechny ostatní breberky, které podle konspiračních teorií mají být krvelačné a dobyvatelské a mají být na naší Zemi. Pokud je to agresivní, zničí se to ještě dřív, než to zjistí, jak do Vesmíru. Protože každá nová energie je daleko jednodušším způsobem přetavitelná do zbraně. Udělat z nové energie pracovní nástroj je několikanásobně těžší, a pokud je to agresivní, zkusí to nejdřív tu zbraň. Doporučím ke studiu pojem termonukleární zbraň a fúzní reaktor. Bombu s fúzí už umíme, s fúzní elektrárnou je to složitější. Dokud ale máme na planetě Zemi současnou úroveň, nebylo by pro nás vhodné hrát si na zlatá sluníčka, když si protějšek zaslouží “vypléskat” .

Se Světlem souvisí princip “Ne-bojování” . Tma je jenom nedostatek světla; posílat do vakua otrávené šípy nemá vůbec žádný smysl. Když se naučíte zacházet s Přítomností (se Světlem, být právě teď a tady) , tma bude mizet sama, bez boje, protože budete vzduchoprázdno vyplňovat světlem (řečeno obrazně; nerada bych si vzala na svědomí duševní zdraví přítomných fyziků 🙂 ) . Mlátit něco po hlavě, když můžete být jednoduše a efektivně “online” , není vůbec nutné.  Tvářit se ale, že neexistuje ten řízek, který se s námi chce prát, je čiré šílenství. Pokud chcete zachovat všechny svoje zuby 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

5 Responses to :
Světlo, tma a agresivita

 1. avespasseri napsal:

  Hezky napsáno. Není lehké psát o tom, že světle a ne-bojování, aniž by to vyznělo přesně tak, jak to většině lidí vždycky téměř zákonitě vyzní 🙂 Jsme prostě zvyklí uvažovat duálně. Líbilo se mi přirovnání jednoho známého, když mluvil o vztahu k lidem a situacím – když vnímáme jen to špatné (nebo i jen to dobré, to jsou ale má slova), vnímáme jen karikaturu. Černá a bílá jsou jen ty dva extrémy. Beru to i tak, že svět nemá jen tu stránku nepodmíněné lásky, ale i stránku spravedlivosti. Každý rodič řekne, že někdy v zájmu nepodmíněné lásky musí jednat naprosto spravedlivě, i když se to děťátku nelíbí. Problém je, že se zdá, že dneska tu máme mezi rodiči buď opičí lásku nebo tvrdou spravedlnost. Asi je na čase pochopit, že je možné to propojit…

  1. Děkuji 🙂 . Ten náš lidský zvyk dělat všechno úplně černé nebo úplně bílé je už poněkud zastaralý 🙂

   1. avespasseri napsal:

    Bohužel mám ale pocit, že tak pořád většina přemýšlí – buď anebo. Nic mezi.

 2. jolana88 napsal:

  “…na názor, že světlo je všude a že je to základní substance, ze které se světlo skládá.” ??

  1. Překlep. Jedno “světlo” má být “hmota” … Nějak mi to uteklo, opravím to 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *