Rubriky
Virtuální zápisníček

Stříhání koulí

Společně s „profesionalizací“ blogové sféry se čím dál častěji objevují muži blogerek, kteří chtějí svojí vyvolené vypomáhat. Nejčastěji v diskuzích, když na „jejich“ blogerku někdo útočí, a oni chtějí dát poznat, že by se anonymové měli držet v uctivém odstupu. Někdo se tomu pošklebuje, jiný zase moralizuje, že by se to dít nemělo – jak se ale vyhnout stavům, kdy budou chlapi bránit svoje ženské, když je to v současné blogosféře akorát tak o kydání hnoje?

V první řadě si nemyslím, že by stříhání koulí bylo v souladu s nejlepšími zájmy dotyčné ženské. Nechte chlapy, ať jsou jednoduše mužští. Komu vadí, že blogerku brání? Jedině agresorovi. A to ještě může být rád, že nemůže přes monitor dostat pěstí do zubů. Chlapi si odjakživa vyřizovali účty poněkud svérázně, tak po nich nemůžeme chtít, aby byli najednou jiní.

Když to vezmeme kolem a kolem, nemůžeme se divit, že česká blogová scéna vypadá jak vypadá. Sto procent veškerého „materiálu“ jsou ženské. Už jste někdy viděli ženský kolektiv, který by se choval férově, nebyl podlý a imrvére na sebe neřval? Český blogerský rybníček je ženská vedle ženské, a přesně tak by to vypadalo, kdyby světu ženy vládly – ještě větší bordel než u chlapů? .

Chtít po blogerkách, aby se domluvily? Kdy jste naposledy viděli, aby se tlupa ženských (obsluha velké restaurace, například) domluvila dobrovolně, v klidu a s respektem k sobě navzájem? V té restauraci je šéf či šéfka. Pokud se „nezadaří“ , jednoduše zavelí a je to. Jenže blogová scéna šéfy nemá. Tak nevedou ty nejpracovitější, ale ty s nejotrlejším žaludkem, a „planktonu“ zbývá akorát tak vyklidit pole.

Když se podíváme na blogovou dynamiku z pohledu fungování ženského kolektivu obecně, hodně věcí najednou začne dostávat smysl. Stejně tak nás opustí snahy blogovou scénu předělávat, omezovat reakční blogery a kontrolovat zákopové války vůči předem dohodnuté oběti. Jednoduše si to, milé ženské, budeme muset vyřídit samy mezi sebou? .

Ano, vzhledem k podstatě věci budou muži – ochranáři působit jako mimozemšťani. Česká blogová scéna je ženské pole působnosti, a 98 procent všech trollů jsou zase jenom ženské. Který chlap by se zajímal o kosmetické štětce? Trollové jsou většinou dobře obeznámení s působením  dotyčné blogerky. Který chlap by sledoval fotky – podle jeho vidění – pořád stejných kabátů a džínsů? Když si uvědomíme, že ti „hnusní anonymové“ jsou vlastně další ženy, dostane to celé najednou další rozměr.

Z toho celého vyplývá, milí rytíři po boku blogerek, že nemá valného významu užírat si nervy u nadávek anonymům. Kdyby proti vám seděl chlap, ještě budiž. Ale ženský kolektiv si musí zvládnout každá ženská sama. A to platí i pro blogerky.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *