Rubriky
Jemnohmotně

Skutečná podoba ženské energie

Nejde přehlédnout, jak se v aktuální době pokoušejí „pomoct ženským“ všemi možnými způsoby. Existují lidé, kteří přičítají transsexualitu parazitům. Že stačí vyčistit tělo, a je po problému. Já se neodvažuju něco podobného tak kategoricky tvrdit. Vidím jen, jak se během posledních deseti let začala dostávat tématika transsexuality víc a víc na světlo. Na jednu stranu je to fajn. Pomalu to vypadá, že se trans a homosexuálové nemusejí bát mluvit nahlas. Aspoň v mainstreamových médiích; lidi jsou pořád jenom lidi, a stále existují skupiny, co zamrzly někde v komunismu.

Poté, co z feminismu udělaly její čelní představitelky frašku, můžeme jenom těžko počítat s tím, že někdo vezme myšlenku ženské rovnosti dost vážně na to, aby nezůstalo jenom u volebního práva, ale pokračovalo to i přes platy a vážnou debatu o sexismu. Není normální, aby v učebnici pro policisty figurovala myšlenka, že „si o to ta ženská koledovala“ . Vím, že se autor v médiích ohrazoval a vysvětloval celou myšlenku a zbytek podrobností, která média vynechala. I přesto mám za to, že je to celé nešťastně formulované a obecně to v učebnici nemá co dělat, protože daná myšlenka vytváří nebezpečný predcedens, ale to už jsem mimo téma (možná někdy nějaký další článek) .

Transsexuálové bývají velmi často muži, kteří se cítí jako ženy. Novináři využijí tématu, zachytí celou proměnu, a následně využijí nově „vytvořenou“ ženu jako ambasadorku, která má všem ostatním ženám dodat sílu. Letmým pohledem zvenčí to může vypadat v pořádku. Stále se ale nemůžu zbavit jednoduché otázky, proč do ženského elementu pořád montují tolik chlapů.

Nechci, aby to vůči transsexuálům vyznělo nějak netaktně, nebo dokonce rasisticky. Vím, že se tak už narodili, ale všimněte si, že to začalo muži-doktory učící ženy, jak se mají cítit a jak mají vychovávat děti, pokračuje to dehonestováním a likvidací feminismu jako takového, abychom se dočkali stavu, kdy pomocí hormonů předělávají na ženy původně narozené muže, aby je pak mohli dávat za vzor jako ženu všem ostatním ženám.

Ženy naproti tomu nutí, aby se chovaly po mužském principu, a byly jak výkonnými manažerkami, tak dokonalými partnerkami. Na jedné straně aby viděly, že se mohou mít rády teprve až budou mít všechnu kosmetiku a všechno nové značkové oblečení, aby věděly, jak musejí vypadat, jinak že nemají právo na sebevědomí, a nakonec aby musely začít přijímat mužské principy jednání, které ve svojí vlastní podstatě likvidují ženství ještě víc.

Ženství jako takové je neustále válcováno muži, což dokládá prostá léčba menstruačních bolestí: kromě antikoncepce a léků neexistuje žádná další alternativa, která by doopravdy fungovala napříč větším množstvím žen. Každá má tělo postavené trochu jinak, a všechny alternativní metody znamenají delší pozorování sebe samotné.

Nutit ženu do důvěrnější interakce, jinak prý není normální, požadovat po ní silný make-up, jinak prý není přirozená a společensky uznatelná – odsuzujeme Islám skrz otrokářství prováděné na ženách, ale uniká nám, že v některých ohledech jsme ještě horší – protože se nejedná o otevřené a zákonem podložené utlačování, ale o obyčejnou podprahovou manipulaci, kterou si mnoho žen pomalu ani neuvědomí.

Není náhoda, že se v poslední době tolik rozmohlo „sluníčkářství“ . Mužský princip se hodně rozmohl, a abychom se mohli vrátit k rovnováze, musíme projít oběma extrémy. Aktuální ezo-šílenství je jenom ženský princip vyhnaný do extrému; nic, co bychom chtěli podporovat dlouhodoběji. Je to ale nutné pro úpravu dalšího extrému, který začal z žen tvořit po energetické stránce bytosti podobné mužům.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

2 reakce na „Skutečná podoba ženské energie“

S názorem, že „ženství je neustále válcováno muži“ tentokrát – pokud se budeme bavit o české společnosti – nesouhlasím ani trochu, dokonce to vidím v řadě ohledů spíš obráceně, ale snadno se dá namítnout, že já jako muž bych se k takovému tématu neměl vůbec vyjadřovat, protože kdoví, jaký atavismus ve mně dříme :-). Hlavně – málokdy jsou ženy (aspoň tedy ženy v mém okolí) do něčeho reálně tlačeny muži. Většinou jsou ve skutečnosti do určitých rolí tlačeny víceméně bezpohlavní reklamou, která to na muže jen neuměle svádí a nejde jí o žádné blaho zákaznic a zákazníků, ale čistě jen o prodej a zisk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *