Rimmel – Lasting finish make-up

25.1.2017 Perleťová šperkovnice 2 komentáře 1092

Kosmetické blogerky jsou už dneska mnohem dál. To jenom já si tady hraju na Kolumba. Vikingové mají Ameriku dávno objevenou, mají ji dokonce na svých “jakože-mapách” , a já teprve mnoho let za Vikingy posílám přes Atlantik tři lodě, abych Ameriku našla 🙂 .  Ne, teď vážně: Lasting finish od Rimmelu jsem zkoušela x let zpátky ještě ve staré lahvičce (dobře, nová verze je v prodeji od roku 2014, tak to není zas tak dávno) . Tehdy byl odstín “Ivory” s podtónem do růžova a já si říkala, jaká škoda, že ten podtón není aspoň neutrální.

V roce 2014 Rimmel poprvé představil odstín 010 i u nás, a já myslela, že je to celé a neověřovala jsem, co dál. 010 je světloučký odstín s podtónem do růžova. Až teď jsem zjistila, že po představení světloučkého růžového odstínu 010 dostal odstín “Ivory”  “darem” sjednocení napříč celou Rimmel značkou, a tedy i žlutý podtón. Abych to vysvětlila, když Rimmel chvilku po prvním Lasting Finish představil make-up Match Perfection, tak právě Match Perfection měl odstín “Ivory” ve stejné světlosti, ale s podtónem do žluta. Match Perfection mi seděl míň než Lasting finish, tak jsem si jenom řekla: “Jaká škoda, že mi nesedí” , a dál Rimmel neřešila.

Pamatuju si, že mi Lasting finish (až na ted odstín) seděl už tehdy. Jenže mějte růžový obličej a žlutý krk.  Tento měsíc jsem zažila dost velký šok, když jsem po nějaké době zkusila novější verzi make-upu Lasting finish a jenom zírala, jak je na mém obličeji vidět míň a míň a míň .  Celkově je Lasting finish krémový make-up, s trochu hustější konzistencí než má Match Perfection od stejné značky.

Velice dlouho, od té doby, co blogosférou prosvištěly korejské BB krémy, jsem používala buď Misshu nebo Skin79, a ostatní “normální” make-upy mi seděly na pleti, byly poznat, lezly do pórů a zvýrazňovaly sušší místa na obličeji. Rimmel Lasting finish sedí stejně dobře jako korejská BB, krytí má vyšší střední (ještě vyšší krytí se trochu bojím říct, protože sama toho na ksichtíku moc co maskovat nemám), a schne do přirozeného matu / přirozeného efektu. První dvě, tři hodiny sedí v krásně matném efektu, poté už přece jenom získává nějaký ten lesk navíc. Nemastí, jenom nebude vhodný pro milovnice sametu na pleti.

Pleť mám spíš suchou/normální a s výdrží Lasting Finish nemám problém. Dvanáct hodin s přehledem zvládne, aniž by se mi na bradě a na čele začaly znovu zpátky objevovat původně make-upem zakryté nedokonalosti. Byla jsem zvyklá, že doteď se make-upy otíraly a mizely, ale u Rimmelu to nehrozí.  Navíc vám neudělá do peněženky příliš velkou díru. Jediné mínus vidím v absenci světlého odstínu s růžovým podtónem u “skleničkové” verze; varianta “Lasting finish nude” je o něco míň krycí, ale pořád skýtá variantu i pro hodně velké bledulky.

rimmel02

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Rimmel – Lasting finish make-up

  1. Fellien napsal:

    Já chemické make-upy a kosmetiku nepoužívám už vůbec. Podle mě je to naprosto zbytečná zátěž pro pleť. A konkrétně make-upy Rimmel z těch chemických nejsou zrovna kvalitní…

    fellienm.com

    1. Andrea V. napsal:

      Z drogerie je pro mě Rimmel zase jediné, co mi sedí a drží 🙂 . Přírodní věci mám zafixované jako “Ty, co nedrží” – asi jsem ještě nezkoušela kvalitnější varianty 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *