Realita a vnímání

8.8.2016 Sedm závojů Komentáře (0) 286

Člověk má v sobě zabudované všechny brzdy, které potřebuje. Hodně často se jejich služeb nenaučí využívat. Ženy jsou obecně považované za vnímavější, ale i muži se mohou propracovat k jemnohmotnějšímu vnímání. Stačí chvíli bez hodnocení pozorovat svoje vlastní chování a prožitky.

V poslední době jsem si začala všímat posunu v prožitcích. Už jsem psala ve spojení se strachem. Tu chuť, tu  vůni kolem sebe, kterou jsem přiřazovala strachu jsem začala bojkotovat a podnikat krůčky proti ní. Jako že budu silnější než ten strach. V několika po sobě jdoucích případech to celé skončilo kalamitou a já si uvědomila, že to už dávno není strach.

Pokud si zvykáte pozorovat vlastní bytost, dřív nebo později ten stav přijde. Tělo použije příchutě podobného “nakódování”, jenom jim trochu poupraví význam. Po několika letech se vám ozve ex přítel s pozváním na foto výlet. Nezávazně. Vy kolem sebe ucítíte energii o té samé hustotě, jakou jste cítili před a během jednoho rande, které neskončilo slavně. Váš ex není psychopat a “normální člověk” nemá důvod k opatrnosti. Jenom jako dáreček ke kopačkám od ženské přibalí “věštbu” , že přesně ví a vidí, že skončíte s chlapem, který vás bude mlátit, a že si máte dát bacha.

Potřebujete důkaz? Běžte na schůzku. Časem se ale naučíte vlastním vjemům důvěřovat. Zvlášť když se vám během menstruace derou do hlavy vesměs nevyžádané fantazie, a vy si vzpomenete, že se vaše dva poslední výbuchy emocí opakovaly přibližně po měsíci. Tak se rozhodnete pro tentokrát filmy trochu přidusit. Jen tak pro jistotu. Empiricky nemáte žádný důvod. Už ale máte v hlavě tolik zážitků konkrétního charakteru, že máte dostatečně pádný důvod vyzkoušet svoji extrémní únavě předcházet právě nevyčerpáváním svojí energie na nekontrolované promítání filmů.

Lidská bytost většinou dokáže dobře rozeznat, co reálné je a co reálné není. Problém bývá odvaha pokřivenou realitu opustit a dát se vstříc tomu prázdnému plátnu, kde záleží jenom na nás, co si vymyslíme. Trochu možná mají pravdu i ti, kteří tvrdí, že lidská bytost chce být ovládaná a svobodnou vůli nezvládá. Do jisté míry trvá, než se rozhodneme strach z reality překonat a pustit se na svoje vlastní pole. Pokud ale posloucháte svoji vlastní osobnost, jste autentičtí (věnujete se tomu, čemu v dané chvíli chcete, přesouváte a organizujete si svoje dny podle svého) , po malých krůčcích se stejně dostanete po tu kritickou mez, kde vám “ovlivněná realita” začne být těsná.

Velice rádi vykládají, že znamení jsou omezená, pokud je přehlédnete přestávají přicházet a na spokojený život máte omezený počet pokusů. Není to pravda. Život se věnuje konkrétní lekci tak dlouho, jak potřebujete, a jenom obměňuje způsoby tak, aby vám výuka sedla, pokud to několikrát selže. Není důvod věřit, že zůstanete zakuklení skrz několik nepovedených levelů. Nemáte důvod nedůvěřovat svým vlastním vjemům. Pokud půjdete svým vlastním tempem, časem se k hranici dostanete …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *