Proč nevyvolávat duchy?

Příběhy o Boženě Němcové jsou nedílnou součástí školní kultury. Výlety, tábory a trocha nestřeženého času po večerce jsou ideální ke shánění vhodného ukazovátka a abecedy pro odpovědi. Netuším, čím je autorka “Babičky” tak lákavá, ale tvoří zaručeně největší objemové procento ze všech vyvolávaných postav. Nebudu se tady bavit o Boženě Němcové. Spíš vám povím, kde se u kultury vyvolávání duchů stala chyba.

Už jsem na blogu psala o tom, že kolem nás létá kde co. Že naši andělé nejsou jedinými entitami, které dokáží odpovědět na naše zavolání, a schopnost správně rozeznat, s čím máme právě tu čest, je pro náš další život klíčová. První zádrhel je v prostém faktu, že nemůžete tušit, co vám na zavolání odpoví. Éterické bytosti mají většinou dobrý přístup k Akaše, kronice všech vědomostí, nebo k Morfogenetickým Vesmírným polím, jak je komu libo 🙂 . Odpovědi na vaše dotazy si zvládnou dohledat, a pokud mají zálusk na vaši energii, dokáží si poradit. Snadno  vás omámí “odpověďmi, na které mohl znát odpověď jenom ten a ten” .  Přitom jim jen stačí vědět, ve kterém šuplíku mají hledat.

Za druhé je vhodné držet všechny vědomosti v jednom kompaktním celku. Pokud věříme na duchy a život po životě, je hloupost vyvolávat naši prababičku z doby před padesáti lety. Je pravda, že je čas relativní, ale vždycky se může stát, že je vámi požadovaná duše už převtělená a žije si svůj další život. Kdo je potom ta věc, která s vámi komunikuje?  Můžete vyvolávat Alžbětu Tudorovnu, a zeptat se jí na tajemství, která kolem její osoby panují.  Dokonce můžete dostat i pravdivou odpověď, protože přítomná bytost jednoduše ví, kde má hledat.  Vemte to ale logicky: který druh jemnohmotných bytostí je zvyklý žít v naší rovině? U kterého druhu přítomných entit je největší pravděpodobnost, že se vám na zavolání ozvou?

Přílišné truchlení po blízké osobě je nebezpečné ze stejného důvodu. V naší sféře existují bytosti, které se živí našimi emocemi, a co je silnější, než náš smutek po blízké bytosti? Když jste k někomu citově upnutí už deset let, co si myslíte, že s vámi celých deset let komunikuje?  Neexistuje jenom dobro a zlo. Je daleko víc nejrůznějších stran s množstvím nejrůznějších zájmů.  Vyvolávat duchy za účelem komunikace s příbuzným není dobrý nápad.

Související odkazy

Naslouchat intuici
Jak rozeznat anděla od breberky
Kouzlit jedině praxí

One thought on “Proč nevyvolávat duchy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *