Přicházíš, Duše, přicházíš

1.8.2016 Sedm závojů Komentáře (0) 283

Co může znít v rozhovoru kouzelněji, než prohlášení, jak jsem nechala odejít Ego a přijít duši? Ego je tady ten padouch, co nemá v člověku co hledat. Opět se můžeme setkat s extrémem, který se zakořeňuje ve veřejně dostupných médiích přesně podle hesla: “Když k tomu přidáš hrst pravdy, sežere to každý” .  Lidské tělo se skládá ze tří částí. Z hmotného těla, pak z duše (jemnohmotné tělo) , a třetí částí je duch ( “benzín” ; hybná síla). Intuice patří k duši, a jemnohmotným zástupcem lidského těla je právě ego.

Na základní bázi je samotné ego docela zdravá věc. Stará se o “sobecké” potřeby našeho vlastního těla a hlídá záležitosti, které jsou dobré pro naši vlastní unikátní osobnost. Intuice je zase vyslankyně duše (“jemnohmotného těla”), a úkolem člověka by mělo být udržovat tyto dva hlasy v rovnováze. Zamysleme se nad tím, proč se nám téměř pokaždé splní všechno to, čeho se nejvíc bojíme. Takové kalamitě většinou věříme celým svým tělem a celou svojí duší, a když na něco myslíte celou vahou svého těla a celou vahou svojí duše, když máte energii a tělo v rovnováze, můžete pak začít tvořit. Hodně lidí věří spíš tomu špatnému, tak se stává, že si zhmotňujeme kalamity, aniž bychom si uvědomili, co a jak vlastně provádíme.

Odpárat ego jakožto nepodstatnou část je veliká chyba. Proč asi většina Sluníčkářů vypadá jako po koksu? Žádný extrém není dobrý, a odpárat ego, s tím, že jej nepotřebujeme je zase jenom další extrém. Je to důvod, proč osoby uvažující primárně hlavou dokáží najít hromadu chyb na myšlení srdcem, a proč chroničtí srdcaři zvládají vyjmenovat tolik bugů u systému “rozhoduj se výhradně hlavou” . Je to důvod, proč tolik věcí odvane čas, a proč jsou záležitosti, které v hledáčku člověka zůstanou delší dobu. Ať se už jedná o auto, kosmetiku nebo elektroniku, jsou věci, na které si člověk za týden ani nevzpomene, a jsou věci, které zvládneme řešit klidně i dva roky a vracíme se k nim s bodnutím v srdeční krajině.

Uzdravit lidské ego jde velice rychle skrz práci na sobě. Hromada andělů, duchovních mistrů, různých nauk a lidských obsesí a “vášní” typu 144 rtěnek nebo 60 tvářenek má v pozadí Egregor – pole z energie a informací, které se živí lidskou silou. Když začnete pozorovat svoje vlastní chování a nebudete jej hodnotit, brzo si začnete všímat energií v sobě a brzo zjistíte, co je z vaší vůle a kterého nákupu budete hned třetí den litovat. Hromada lidí, a modelky jsou díky rozhovorům v časopisech nejvíc vidět, si ego plete právě s tou energií, která nám našeptává, že potřebujeme další čtyři auta, nebo že se nutně musíme pohádat s tím a tím člověkem, protože se na nás blbě dívá.

Uzdravené ego patří k naší vlastní bytosti jako třeba ruka nebo noha. Chce to jenom zjistit, co je naše a co je jenom “manipulace zvenčí” .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *