Proč mít pravidelný sex?

Každého hned jistě napadne, že pravidelným sexem si uspokojíme naše “potřeby”. Ovšem málokdo ví, že pravidelný sex nám zajišťuje také skvělé zdravotní přínosy? Tak schválně, věděli jste, že sexem se můžete zbavit vysokého tlaku nebo depresí?

1. Zvyšuje libido

Možná jste si všimli, že pokud jste delší dobu sex ze svého života vyřadili, postupně se začala vytrácet i chuť na něj. Zejména u žen dochází ke snížené vaginální vlhkosti a elasticitě pohlavních orgánů. Proto nezapomínejte, že sex je přirozenou potřebou každého z nás, neopovrhujte jím a užívejte si ho. A abyste předešli ke ztrátě chuti na sex, provozujte ho pravidelně. Díky tomu si pak sexuální hrátky i více užijete a procítíte.

2. Předchází inkontinenci u žen

Ženy, víte, že je důležité mít pánevní svalstvo pevné a posílené, abyste předešly inkontinenci, která postihne až 35 % žen? Toho docílíte pravidelným cvičením (vhodné jsou Kegelovy cviky) nebo sexem, který je zakončený orgasmem. Právě dosažení orgasmu způsobí stahy, které mají značný vliv na posílení pánevních svalů tzv. svěračů.

3. Napomáhá předcházet onemocnění prostaty

Muži moc dobře ví, že pravidelný sex je nejenom uspokojí, ale také v jisté míře pomůže předejít rakovině prostaty a zvýší její činnost. 

4. Snižuje krevní tlak

Při vysokém krevním tlaku dochází ke zúžení cév, které tím pádem nemohou dopravit kyslík a živiny ke všem orgánům včetně těch pohlavních, což výrazně ovlivňuje jejich správnou funkci. V roce 1995 skotská studie, která se zabývala pravidelným sexem. Vědci došli k závěru, že pravidelný sex u zúčastněných zlepšil kardiovaskulární zdraví a také snížil jejich krevní tlak. Kromě toho bylo také zjištěno, že lidé, kteří mají pravidelná sex, lépe zvládají stresové situace.

5. Zmírňuje bolest

Dámy, které se často odkazují na bolest hlavy, když má jejich partner zrovna chuť na sex, by měly zbystřit. Při sexu se do těla uvolňuje spoustu hormonů, mezi nimiž se nachází “kouzelná trojice hormonů” – serotonin, oxytcin a endorfin, které jsou příčinou jakési euforie, díky níž zcela nepochybně zapomenete, že vás ta hlava bolela. Pravidelný sex je také skvělým pomocníkem při menstruačních bolestech. No není to úžasné? Už žádné výmluvy.

6. Posiluje imunitní systém

Jednou z předních lidských protilátek, která nás chrání před nachlazením a infekcemi, je imunoglobin A. Podle studie výzkumníků z Vysoké školy Wilkes v Pensylvánii vysokoškoláci, kteří měli sex jednou nebo dvakrát týdně, měli vyšší hladiny této protilátky ve srovnání se studenty, kteří měli sex méně často.

7. Bojuje proti depresi

Při sexuáním dovádění se do těla uvolňují endorfiny, serotonin a jiné hormony, které se považují za tzv. hormony štěstí. Přiznejte si, že po samotném aktu se cítíte uvolnění a ve skvělé duševní pohodě. Takže pokud se utápíte v depresích, úzkostech a sebelítosti, pravidelný sex vám zaručeně uleví.

8. Zlepšuje kvalitu spánku

Máte potíže se spánkem? Proč myslet hned na různé pilulky a léky, když si můžete pomoci jinak? Při dosažení orgasmu je do těla uvolněn také hormon prolaktin, který navozuje pocit ospalosti a uvolněnosti. A právě tento hormon vám zajistí kvalitnější spánek, pokud se budete oddávat pravidelnému sesuálnímu styku.

Možná jste překvapeni, možná jste o zdravotních přínosech pravidelného sexu věděli. Pamatujte tedy na to, že pravidelný sex není jenom o tom, “udělat si dobře”, ale také o jeho vlivu na správnou funkci našeho těla.