7 potravin a bylin, které zvyšují chuť na sex u žen

To, že někdy žena nemá chuť na sex je naprosto normální a přirozené. Ovšem jakmile nastane situace, kdy se žena začne sexu vyhýbat, začne být na sexuální narážky háklivá, jde o problém. S velkou pravděpodobností se z ní začala vytrácet touha a chtíč po sexu. Ale nemusíte se obávat, díky těmto potravinám ji snadno získáte zpět.

Jablka

Abyste posílili vaši chuť na sex, nemusíte kupovat drahé přípravky. Pomoci vám může obyčejné jablko, které jistě doma najdete. Dokazuje to studie, které se dobrovolně účastnilo 731 žen z Itálie ve věku 18 až 43 let. Vědci zjistili, že ženy, které snědly alespoň jedno neoloupané jablko denně, měly mnohem žhavější sex než ženy, které jablka jedly jen zřídka.

Maca peruánská

Pokud vám název maca peruánská nic neříká, měli byste zbystřit. Tato bylina má velmi pozitivní účinky na naše zdraví, především na to sexuální. V Jižní Americe, kde ji lidé přezdívají “peruánská viagra”, ji lidé po mnoho let běžně používají ke zvýšení plodnosti. Výrazně zvyšuje chuť na sex, čímž se dostala na žebříček nejúčinnějších silných afrodiziak.

Šatavari (chřest hroznovitý)

Šatavari neboli také chřest hroznovitý je všestranný bylinný doplněk, který po staletí pomáhá ženám při řešení problémů s nízkým libidem, PMS, tvorbou mateřského mléka. Jeho účinky jsou ale mnohem větší, posiluje imunitní systém a pomáhá k přirozené funkci trávicího systému. Šatavari je velmi silné přírodní afrodiziakum, které také omlazuje reprodukční systém, bojuje s vaginální suchostí a je velmi vyhledávaný při menopauze.

Ginkgo biloba

Účinky Ginkgo biloby jsou známé po celém světě. Mnoho lidí má ginko bilobu spojenou se zlepšením paměti, proto po ní prahnou zejména studenti. Ovšem málokdo ví, že díky látkám, které obsahuje, dokáže nejenom odbourat deprese, ale také dokáže výrazně zvýšit chuť na sex. Principem tohoto přírodního afrodiziaka je uvolnění cév a zvýšení průtoku krve. A jistě víte, že pokud jsou pohlavní orgány dobře prokrvené, touha po sexu se nevytratí.

Ženšen

Ženšen je další oblíbenou bylinkou v čínské medicíně, konkrétně ženšen pravý, který se běžně používá k léčbě různých onemocnění u mužů a žen, včetně nízkého libida a sexuálních funkcí. I toto afrodiziakum pracuje na principu prokrvení, k čemuž se také přidává posílení imunity a zvýšení energie.

Pískavice řecké seno

Pískavice patří mezi byliny jednoletky a je rozšířená po celém světě. Vyznačuje se svými plody, dlouhými lusky, které obsahují asi 20 semen. A právě tato semena jsou tak důležitá pro ženské libido. Semínka se mohou přidávat do pokrmů, čímž si tak posílíte organismus i sexuální chutě.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní se vyznačuje sytě žlutými květy a jeho účinky znají již od nepaměti v čínské i indické medicíně. Úkolem kotvičníku je stabilizace hladiny ženských pohlavních hormonů, kterými jsou progesteron a estrogen. A právě proto má tak pozitivní účinky na ovulaci i funkci pohlavních orgánů.

Máte s nízkým libidem zkušenosti? A jaké rady vám nejvíce pomohly?