Žlutý podzim

2.10.2017 Fotodeník Komentáře (0) 273

Osvětimany jsou vesnička od Uherského Ostrohu směrem na Koryčany. V zákoutích Buchlovských hor se ukrývá obec, chráněná okolo vysokými kopci. Stabilní obyvatelstvo činilo podle Wikipedie v roce 2008 celkem 854 osob. Kromě přírody a lesu s houbami stojí za zmínku aktuálně renovovaná vodní nádrž; je v plánu osadit ji rybami a využívat ji rybářským spolkem.

Do Osvětiman je to z místa mého bydliště asi 20 minut autem. Venku se budí podzim, tak jsem využila státního svátku a jela se  místo do práce podívat do Buchlovských hor. Říkala jsem si spíš na přírodu; nakonec jsem se pocvičila v reportážním a portrétním focení, což samo o sobě taky není k zahození 🙂 .

Překvapilo mě, že ve vodní nádrži nebyla skoro voda. Místní nám ale řekli, že právě vodní nádrž bylo nutné vybagrovat a zrekonstruovat, tak snad brzo to už nebude zarostlá jáma 🙂 .

K focení jsem nakonec zvolila znaky přicházejícího podzimu. Listí se začíná barvit, a nakonec jsme nedorazili ani tak pozdě, aby bylo slunce na obrázcích příliš ostré. Listí do podzimní zelené je věc, která se mi neskutečně líbí. Tak jsem si už na pěší části cesty k přehradě nafotila pár pohledů na podzimní cesty.

Tady to ještě nejsou Osvětimany; jedná se o silnici mezi Těmicemi a Medlovicemi (Syrovín? Nerada bych fabulovala 🙂  ) . Velký strom a zatáčka, které se vypínají nad obcí chráněnou členitou krajinou kolem – to je důvod, proč se mi Buchlovské hory tolik líbí 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *