Pod mrakem (zase)

27.11.2017 Fotodeník 2 komentáře 1136

Původně se mělo jednat o Modelářský košt v Uherském Hradišti. Ano, zašla jsem i tam, ale  přibalila jsem do tašky i zrcadlovku, tak to po cestě dopadlo trochu jinak. Zčásti jsem focení úplně odvykla, a řekla jsem si, že přišel ten správný čas, abych se přestala bát chodit s foťákem po městě, a něco s tím svým odumírajícím archivem udělala.

Psala jsem už dřív, že mě inspiruje zamračené počasí. Dneska úplně nepršelo, ale pod mrakem bylo, olověné světelné podmínky taky, tak jsem po cestě koukala po motivech. Nepřinesla jsem plnou kartu snímků, ale  z toho, co jsem vyfotila mám dobrý pocit. Tentokrát jsem si nehrála s nastavením, nechala manuální režim a ostřící bod uprostřed místo matrice po celé ploše, a vrátila se k hlídání “váhy” v hledáčku a rolování tlačítkem.

Tento parčík u vlakového nádraží je poměrně fotogenické místo. I když je poměrně mrňavý, rozhodně by stálo za to, věnovat mu celé jedno focení.

Po cestě od náměstí ke kinu Hvězda. Během všedních dní oblíbené místo; o víkendu je ale v Hradišti jako po vymření.

Dva nebo tři roky zpátky jsem se vypravila do Veselí, že si vyfotím vánoční město. Nakonec jsem byla ráda, že “čest” zachránil vánoční strom na Bartolomějském náměstí. Na ten svůj starý “cyklus” jsem si vzpomněla, když jsem viděla tuto kometu opřenou o zeď.

Mohla jsem fotit víc, a mohla jsem do snímků dostat lidi. Věřím, že postupně to půjde…

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Pod mrakem (zase)

  1. Elizabeth napsal:

    Krásne fotky. Ja som kedysi viac fotografovala, ako teraz len na Instagram. Ale aj tak ma to baví. Moje obľúbené miesto na fotenie bola Skalica, čo je mesto neďaleko od mojej dediny. Milujem to mesto.

    1. Andrea V. napsal:

      Děkuju. Poslední dva roky s tím focením nějak usínám 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *