Rubriky
Virtuální zápisníček

Plán na rok 2017

S oblibou říkám, že mám v patrnosti pokaždé nějaký „větší plán“ , který bych měla zvládnout. Ty poslední se týkaly makroobjektivu, jedné šablony na stránky, publikačního plánu a zaměření článků. Co se týká makroobjektivu, ten jsem zvládla vloni během posledního prosincového týdne. Původně jsem měla Sigmu 50 mm, která by mi na D3100 neostřila, ale říkala jsem si, že detaily stejně ostřím ručně, tak co. Nakonec to dopadlo tak, že mi začátkem prosince pošta Sigmu ztratila a já v druhé půlce prosince uviděla v nabídce zlevněný Tamron 90 mm.

Od té doby to funguje tak nějak samo. Je pravda, že tu šablonu jsem vyřešila až s přechodem na vlastní web. WordPress.com funguje tak, že jednou za čas zveřejní pár volně použitelných šablon.  Wordpress.org zobrazí jen ty, které si nainstalujete, a pro nové kousky chodíte do jiné části nastavení. Což se u mě ukázalo jako daleko funkčnější model, protože se do instalace nových šablon nepřeklikávám a nemám proto sklony zkoušet nové a nové kousky, jako tomu bylo na blogu.

Moje poslední dlouhodobější plány byly vlastní web skrz aktivní životnost volně nabízených služeb, a následně se začaly hlásit poněkud „neblogové“ cíle. Abych byla konkrétnější:

  • víc se zaměřit na trpělivost (jsem schopná vymyslet námět na dlouhodobější seriál, prostudovat si všechna fakta a následně z toho všeho vytvořit jeden jediný článek. Tak by to nešlo 🙂 ) .
  • důsledně praktikovat odchytávání emocí a pozorování bez hodnocení (v současné době jsem ve fázi, kdy si uvědomím, že se něco děje těsně po anebo v průběhu. To bych chtěla posunout po časové ose ještě víc do přítomnosti)
  • z fotek Vnorov udělat fotoknihu (na starších blozích jsem tomu projektu říkávala „My hometown“ , a za roky 2014 a 2015, kdy jsem cíleně fotila mám tolik snímků, že už je akorát ten správný čas na skutečné zakončení v podobě rozumného výstupu)
  • změnit svoje uvažování ohledně chlapů (doteď jsem měla oddělenou sexuální přitažlivost a lásku. Je pravda, že za to zčásti může Ruiz a jeho knihy. V každém případě jsem si přitahovala buď „fešáky“ , z kterých jsem šla do kolen, ale oni o mě nejevili zájem, nebo muže, kteří byli sice fajn, ale nic nikde nejiskřilo. Příští rok chci dát oba póly dohromady a změnit ten názor, že aby mi to s chlapem vyšlo, nesmí mě sexuálně přitahovat – kde jsem k tomu došla netuším:)  ) .

Ani jedno z toho není cíl, který by byl vidět na webu 🙂 .  Vlivy, které mě naučily pravidelně přehrabávat grafiku webu jsou schované hlouběji v nastavení, vyzkoušela jsem si několik různých publikačních plánů a zjistila, který je pro mě nejlepší a udělala jsem si pořádek v tom, co chci publikovat (přesněji řečeno jsem vybrala šablonu, která mi pomohla jednotlivá témata vizuálně oddělit; asi těžko bych si „zakazovala“ cokoliv psát – na to se znám dost dobře) . Cokoliv dalšího už je v režii cíle „trénuj svoji trpělivost“ a „dotahuj svoje projekty do konce v podobě, v jaké sis je vymyslela“ .

(Jsem velice zvědavá, jak se na tento článek budu dívat v lednu 2018 🙂  ) .

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

1 reakce na „Plán na rok 2017“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *