Očistit své tělo

12.12.2016 Sedm závojů Komentáře (0) 296

V příbězích řeší studenti esoterických nauk očistu poustevnictvím v jeskyni v lese. Ten malebný obrázek se zakořenil v myslích, a když se někdo baví o očistě a obnovení energií, hromada lidí si představí právě tu jeskyni. V našem životě je zapotřebí počítat se všemi proměnnými, a tím pádem i se skutečností, že se do jeskyně jenom tak zašít nemůžeme.

Prvním zásadním krokem je nekrmit ve svém okolí entity, které krmit nechceme. Současný svět nás učí kontakt s duchovní říší bagatelizovat, a tak si z nevědomosti pomocí nejrůznějších meditací, okultních seancí a „kouzelnických“ rituálů hrajeme s kde čím. Je zapotřebí zdůraznit, že se kolem nás nevyskytují jenom světlé entity. Nezkušený člověk nemůže tušit, co se to s ním právě baví, a proto je nebezpečné začínat s komunikací s anděly a s duchovními vůdci, pokud nedokážeme bezpečně určit, co je náš návštěvník zač doopravdy. Naše vlastní modlitby jsou dobrý začátek. Naši ochránci nás slyší, modlitba jako prosba o pomoc platí taky, a navíc se naučíme vnímat, jak taková andělská pomoc vypadá, a co při tom vlastně cítíme. Pomocí zkušenstí následně odhalíme všechny breberky, které se pokoušejí si z nás utahovat.

Pitný režim je zásadní také pro naše fyzické zdraví. Nejlepším nápadem je čistá voda. Ani čaje, ani ředěné džusy. Prostě čistá voda – může být vlažná, ať je svojí teplotou bližší teplotě lidského těla. Sami jsme ze tří čtvrtin z vody, a tyto naše zásobárny je potřeba obnovovat. Učí nás, že jsou v pořádku i ředěné džusy, ovocné a zeleninové šťávy a čaje, ale to už není úplná pravda. Vykoupali byste se v džusu?

I když se tvrdí, že určiiité kmeny si ke spirituálním zážitkům pomáhaly přírodními drogami, většinou je nejlepší svoje tělo od chemických látek očistit. Nebrat zbytečně prášky, nezásobovat tělo velkým množstvím kofeinu, a udržovat si čistou a střízlivou mysl. Mně třeba ranní káva pomáhá nakopnout nižší tlak, a stejně tak se nebudu zbytečně terorizovat bez doktora, když toho o medicíně sama skoro nic nevím. Chce to trochu rozumu, a po určité době vám tělo napoví samo. Teď je v módě házet prášky do koše, i když samotný pacient vůbec není doktor, a tím ohrožovat svoje zdraví jen tak ze srandy, protože to někde na síti psali. Já to považuju za nebezpečnou módu a znovu opakuju – je potřeba zapojovat vlastní rozum a všechno ověřovat.

Čisté lidské tělo nebude tolik nemocné, a majitel nebude mít tak mrzutou náladu. Navíc je to dobrý start pro další vlastní praxi. Pokud vás to táhne k úpravě jídelníčku, směle do toho; neberte to ale za podmínku k vidění andělů nebo vil. Cokoliv, co jde proti vaší vlastní vůli, je špatně, a je dobré to zrevidovat.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *