Rubriky
Jemnohmotně

O znameních

Největší strach esoterických „učedníků“ je ten, že přehlédnou znamení a na nějaké důležité křižovatce odbočí špatně. Že prováhají nějakou důležitou věc, která přímo souvisí s tím, co jim dělá největší radost, a budou nadosmrti vzpomínat, že to měli před očima a že to tehdy měli udělat jinak. Lidský život není takový ras, jak se nám pokoušejí vsugerovat. To, co se potřebujeme naučit se stále opakuje, jenom v trochu jiných formách, dokud level nezvládneme a nepřejdeme na další.

Téma „znamení“ je hodně oblíbené jak pro psaní alternativních článků, tak pro ždímání rozumů z „učitelů magie“.  Sama bych to celé nenazvala ani tak znamení, jako spíš cesta a značky podél ní. Nechci tady slovíčkařit. Pod pojmem „znamení“ si jeden představí blesk z nebe a uvědomění v řádu vteřin. Samotné učení může fungovat spíše jako nalezení dopravní značky, kterou se člověk musí zabývat. Slepé koleje vymizí nánosem prachu samy a ty důležitější zůstanou v podvědomí delší čas, pokud je člověk cíleně ignoruje, nebo nějak otálí se zpracováním.

Když si dovolíte začít u sebe, budete postupem času vnímat malinké milníčky, které se ve vašem nitru začnou objevovat. To jemné vedení nejde přehlédnout. Jednoduše pro vás budou aktuální určité věci, a vám zůstane postupně je zpracovat. Pokud nebudete cíleně ignorovat nebo přehlížet sami sebe, nemůžete jednotlivá rozcestí minout. Platí to i pro menší cíle. Možnost, že byste „omylem“ přešli nějaké důležitější rozcestí je s takovým způsobem práce se sebou samotným mizivá.

Veliké množství věcí je popsané asi miliónem různých způsobů. Jenže fráze a pojmy jsou za tu dobu tak popřevracené a použité v tolika různých významech, až si člověk pod každým jedním výrazem představí konkrétně definovanou záležitost. Když se pak začne věnovat sám sobě a zjistí, že mu to celé funguje úplně jinak, je jednoduché podlehnout a v područí šílené radosti založit vlastní hnutí. Které bude vlastní ovečky krmit dalšími dogmaty.Začít u sebe je základ, a pokud nebudete cíleně a úmyslně ignorovat to, co vás bude v aktuální období zajímat a co pro vás bude důležité, nemůžete svoje orientační body minout.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

3 reakce na „O znameních“

Zistila som, že veľa ľudí ovláda fráze, posúvajú ich ďalej, ale vôbec netušia, čo znamenajú….je to smutné. Presne tak..vlastná skúsenosť je na nezaplatenie. Byť pozorovateľom, uvedomovať si, k čomu nás vnútro nasmerováva.

Nech Vás dušička vedie cestou lásky a pokory k Bohu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *