Jemnohmotně

O znameních

Největší strach esoterických “učedníků” je ten, že přehlédnou znamení a na nějaké důležité křižovatce odbočí špatně. Že prováhají nějakou důležitou věc, která přímo souvisí s tím, co jim dělá největší radost, a budou nadosmrti vzpomínat, že to měli před očima a že to tehdy měli udělat jinak. Lidský život není takový ras, jak se nám pokoušejí vsugerovat. To, co se potřebujeme naučit se stále opakuje, jenom v trochu jiných formách, dokud level nezvládneme a nepřejdeme na další.

Téma “znamení” je hodně oblíbené jak pro psaní alternativních článků, tak pro ždímání rozumů z “učitelů magie”.  Sama bych to celé nenazvala ani tak znamení, jako spíš cesta a značky podél ní. Nechci tady slovíčkařit. Pod pojmem “znamení” si jeden představí blesk z nebe a uvědomění v řádu vteřin. Samotné učení může fungovat spíše jako nalezení dopravní značky, kterou se člověk musí zabývat. Slepé koleje vymizí nánosem prachu samy a ty důležitější zůstanou v podvědomí delší čas, pokud je člověk cíleně ignoruje, nebo nějak otálí se zpracováním.

Když si dovolíte začít u sebe, budete postupem času vnímat malinké milníčky, které se ve vašem nitru začnou objevovat. To jemné vedení nejde přehlédnout. Jednoduše pro vás budou aktuální určité věci, a vám zůstane postupně je zpracovat. Pokud nebudete cíleně ignorovat nebo přehlížet sami sebe, nemůžete jednotlivá rozcestí minout. Platí to i pro menší cíle. Možnost, že byste “omylem” přešli nějaké důležitější rozcestí je s takovým způsobem práce se sebou samotným mizivá.

Veliké množství věcí je popsané asi miliónem různých způsobů. Jenže fráze a pojmy jsou za tu dobu tak popřevracené a použité v tolika různých významech, až si člověk pod každým jedním výrazem představí konkrétně definovanou záležitost. Když se pak začne věnovat sám sobě a zjistí, že mu to celé funguje úplně jinak, je jednoduché podlehnout a v područí šílené radosti založit vlastní hnutí. Které bude vlastní ovečky krmit dalšími dogmaty.Začít u sebe je základ, a pokud nebudete cíleně a úmyslně ignorovat to, co vás bude v aktuální období zajímat a co pro vás bude důležité, nemůžete svoje orientační body minout.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

3 komentáře u „O znameních“

  1. anitraM říká:

    Zistila som, že veľa ľudí ovláda fráze, posúvajú ich ďalej, ale vôbec netušia, čo znamenajú….je to smutné. Presne tak..vlastná skúsenosť je na nezaplatenie. Byť pozorovateľom, uvedomovať si, k čomu nás vnútro nasmerováva.

    Nech Vás dušička vedie cestou lásky a pokory k Bohu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *