Rubriky
Virtuální zápisníček

Úkoly na rok 2018

Je to tady znovu. Sedím u počítače, rok 2017 končí, a mně se profiluje pár věcí, kterým bych chtěla věnovat zvýšenou pozornost. Loni touto dobou jsem vyjmenovala pár restíků, na nichž jsem chtěla zapracovat, a letos se mi profiluje dalších pár věcí, kterým přičítám větší důležitost. Na tom je to kouzlo; nemusím. Ale stejně – celé to začalo nákupem Keltnerových knížek, a od té doby jdu pomalu dopředu, a připadá mi škoda couvat.

1)  Skládat do kasičky každou padesátikorunu, která se mi urodí v peněžence

Mám sklenici od ochucené kávy Jacobs; vypadá tak trochu jako sklenka od svíčky Yankee Candle. Rozhodla jsem se ji povýšit na kasičku na kováky. Jeden z malých kroků, kterými získám kontrolu nad penězi, které mi procházejí peněženkou. Tito kovoví drobci prolétají naším životem jako šílení; skládat padesátikoruny má z kovových drobných největší smysl, a navíc to člověk v běžném životě ani nepocítí.

2) Založit si osobní bankovní účet

Spolu s cílem odkládat část peněz to chce místo mimo dosah, kam bude bezpečné uškudlené mince sypat. Navíc, bankovní účet je místo, kam vám nikdo nevleze, a nemusíte se tedy bát, že máte doma pod postelí tolik a tolik peněz. Jednak mi budou vybývat klasicky uspořené papírovky (aspoň doufám 🙂  ), a také budu potřebovat místo, kam přesypávat pokaždé sklenku naplněnou padesátkami. Pokladní ze mě budou mít radost 🙂 .

3) Zvýšit měsíční vklad na stavební spoření

V roce 2011 jsem šetřila na zrcadlovku, tak jsem si „optimalizovala“ vklady …. a u toho už zůstalo. Přišel čas začít myslet i na svoje zadní kolečka, a zvýšit vklady zase zpátky.

Vím, že jsem vloni měla tak nějak „blogogeničtější“ cíle … letos se všechno motá hlavně kolem financí a úspor, ale jednoduše dozrál čas udělat pořádek i tady. Ohledně profesionálních předsevzetí mám jedno: psát, psát a psát, protože jinak to v mém případě jednoduše nejde. Přemýšlela jsem během psaní článku, jestli je i nějaká věc kolem webu, kterou bych mohla použít do předsevzetí (jako loni uvedený bod „vytvořit fotoknihu projektu, který jsem dokončila“), ale letos to jednoduše vypadá jinak. Z poslední zkušenosti vím, že ten rok uteče rychleji, než bych uvítala, tak doufám, že ze sebe nebudu moc zklamaná 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

8 reakcí na „Úkoly na rok 2018“

Na ty padesátikoruny pozor. Udělal jsem to samé po návratu z první japonské cesty, střádal jsem podobným způsobem několik let, a pak jsem si postupným vkládáním na účet vytvořil v bance pověst člověka, do kterého by to sice nikdo neřekl, ale určitě hraje na automatech :-).

🙂 Všechno to pak vezmu a vložím najednou – snad nebude tak zle 🙂 Jen v mém okolí syslí padesátikoruny minimálně dva další lidé 🙂

No tak to je vtipné, asi rok jsem si totiž také přesně do téhle sklenice od kávy házela kováky. Byla to teda směsice všeho, co jsem našla poházené po kabelkách nebo zapomenuté v kapse bundy, ale nakonec to dalo dohromady docela ranec.
U nás v rodině to bylo tak, že mi rodiče bankovní účet založili už v 15 letech. I když jsem nechtěla. V tu dobu jsem tam samozřejmě měla dohomady tak dvě stovky a stejně jsem to nikdy moc nevyužila, ale takhle jak jsem starší, tak se to rozhodně hodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *