27/03/2017: Jedno čtvrtletí za mnou

27.3.2017 Virtuální zápisníček Komentáře (0) 295

Nebudu tvrdit, že za mojí neschopností napsat článek stojí smrt Věry Špinarové, případně to, že je to na Facebooku samé Spotřebováno a Nákupy za měsíc XY, a tak nemám kde čerpat kreativní energii. Pravdou zůstává, že jsem v sobotu zvládla přidat článek do zapomenuté série “1200 slov” – hodnoty, kterou uváděla Caitlin Moran jako podmínku pro svoje sloupky do Timesů. Nevím, nakolik je to pravda, ale celkem jsem se toho nápadu chytla a před časem pár takových článků vzniklo.

Většinou s přípravou a na několikrát; sobotní článek vznikl na jeden zátah při jedné psací seanci, i když jsem původně neměla v plánu být tak dlouhá. Jen jsem prostě hodinu v kuse psala, až se počítadlo slov zastavilo lehce nad hodnotou 1 800.  Už jsem párkrát zmínila, že jsem si někdy ve čtrnácti letech hledala po internetu seznam knížek, které jsou doporučené ke studiu na konzervatořích. Tehdy to skončilo jenom u toho brouzdání internetem; minulý týden jsem to vzala trochu za jiný konec, a hledala si knížky doporučené na žurnalistických oborech.

I když je žurnalistika dlouhodobě pod dvaceti procenty, co se týká úspěšnosti přijetí, přece jenom se mi podařilo něco vyhrabat a teď se vidím spíš u studia těch knížek než u vymýšlení článků. Navíc jsem si řekla, že ze svého prohlížeče vytřídím elementy, které mi spíš překážejí a “ucpávají” kreativní činnost, tak teď mám místo těch bulvárních stránek založenou ZOO, a takové ty tiky, díky kterým jsem x hodin odpoledne brouzdala po bulvárních zprávách a článcích se samými nákupy řeším “obíháním ” ZOO.

Nakolik to má úspěch nevím; v současné době cítím uvnitř velké prázdno, vzniklé po násilném odpárání bulváru, a co s ním ukáže až čas. Začátek letošního roku mi ukázal, že co si přeju může být velice rychle splněno. Tehdy mě zarazila moje vynikající psychická kondice – po novoroční střevní chřipce, kdy jsem vyzvracela bůh-ví-co jsem musela “vyklopit” i dost ze svých destruktivních návyků; jak jsem si ale připadala divně bez svých “nakupovacích zlozvyků” , velice rychle se to začalo klopit zase zpátky, což teď odmítám opakovat.

Dva týdny zpátky jsem si odškrtla novoroční předsevzetí – udělala jsem si hmotně papírovou knihu s fotkami Vnorov, které jsem tvořila poslední dva roky, a jako další tam mám důkladnější a podrobnější studium Keltnera, tak mám takový pocit, že přišel akorát tak správný čas.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *