Nejveselejší Silvestr ze všech

7.1.2017 Dopisy pro Rhiannon Komentáře (0) 288

Ahoj Rhiannon,

velice ráda bych svůj dopis začala: “Po posledním Silvestru jsem zvracela ještě druhého ledna” . Je to sice pravda, ale ne že bych tak mohutně slavila. Jen jsem chytila žaludeční virózu a po velice dlouhé době ze mě šlo něco vrchem. Ty dva dny navíc, které jsem musela strávit v posteli mi poskytly nezbytný reset mozku na to, abych začala znovu vnímat, co mě baví a co mě nebaví a to taky není k zahození 🙂 .

Letošní rok začal předsevzetími jako u ostatních “normálních” lidí. Nijak extra na podobných rituálech netrvám, ale letos to tak vyšlo. Ostatně, sepsala jsem je i sem na web, abych mohla všechno dodatečně zkontrolovat, a abych si mohla čas od času osvěžit paměť .  Nevolila jsem těžké nebo na hlavu postavené cíle. Vybírala jsem cesty, které přirozeně vyplývají z bodu, ve kterém právě jsem a které mě nebudou zbavovat motivace hned jak na ně pomyslím.

Horoskopům uváděným v časopisech příliš váhy nepřikládám, ale i tak jsem se letos zezačátku ledna musela smát, když jsem četla celoroční předpověď pro ryby. Mám v poličce pár měsíců Coco od Chanelu (květinová vůně s různými vyčnívajícími složkami), a v horoskopu se psalo, že se mám zahalit do květinově sladké, aldehydické nebo orientální vůně. Coco je všechno, jak z ní vyčnívají porůznu jednotlivě zařazené složky 🙂 .  Jenom teď si na voňavky ještě netroufám, jelikož mám ještě trochu slabý žaludek a navíc nám to doma řádí jako mor a ten žaludek nemají v pořádku druzí, tak abych nebyla za takovou tu typickou Aromačku-Necitu, která po diskuzích píše: “Zlila jsem se Shalimarem, a i když vás tím zabíjím jako mouchy, je mi to jedno, protože moje vůně je moje věc” .

Ale stejně .. po první problinkané noci jsem zjistila, že mám tvář plnou fialové vyrážky. Tak teď nevím, jestli je to ze zvracení, nebo z toho krému od Garnier. Při první aplikaci mě sice pálil, ale při druhé už ne, ale krátce nato jsem se probudila s fialovým ksichtíkem. Nebylo to přímo přes noc, trvalo to celý den, než mi to na obličej naskákalo, ale já jsem přes svátky na ta zrcadla dokonale kašlala, tak ti teďka nevím.  Hlas mám přejetý ještě teď a chuť na brambůrky mě bude obcházet ještě dlouho.

Před svátky jsem byla v knihovně a zatím bylo lepší, když jsem si knížku nebo dvě za měsíc koupila podle svého. Nějak jsem se svým výběrem netrefila do vkusu. Pokaždé si tam beru nějaké novinky, co jsem ještě nečetla a aktuální várka se mi nevyvedla. Zato jsem viděla v nových knížkách Špionku od Coelha (dopisy, které měla psát Mata Hari ve vězení) , a mám takové tušení, že v mojí sbírce brzo skončí ….

Andrea V.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *