Naked Heat vs. Caramel melange

1.8.2017 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 342

Minulý rok představila Zoeva paletku Caramel melange. Šest matných stínů v podobných tónech, doplněná čtyřmi odstíny se shimmerem, které byly posazené spíš ve středně tmavých valérách. Celá paletka působila dojmem tón-v-tónu, což je pro velkou paletku deseti stínů spíš mínus – vytvořené looky vypadají dost podobně, ať si s paletkou hraje kdokoliv.

V červnu 2017 se začala na veřejnosti objevovat paletka Naked Heat od Urban Decay. Nakolik by se mohlo zdát, že se vyvarují nedůsledností konkurence, tady to vypadá, jako kdyby si paletku “Caramel melange” uvařili po svém. V první třetině paletky světlejší matné stíny, nějaké shimmerové barvy ve střední barevné intenzitě, a v poslední třetině tmavší barvy. Naked Heat má rozhodně navíc “ztmavovací” část, temněji tónované matné stíny, které z ní dělají “standalone” paletku spíš, než je Caramel melange, ale to bych předbíhala.

Obal

Caramel melange má tenký obal z pevného kartonu s magnetickým zavíráním. Všechny paletky Zoeva mají formálně stejný tvar obalu, který u žádné z mých deseti paletek od Zoevy nedělá potíže. Díky tenkému tvaru se jich vejde hodně na celkem malý prostor, což se mi dost hodí 🙂 .

Naked Heat má plastovou krabičku, která se poprvé objevila u paletky Naked Smoky. Celkové balení je bytelné a čelní strana parádní – až je škoda skladovat paletku ve stohu s ostatními kousky. Vnitřní forma Naked paletek se ustálila od legendární Naked Original, a jelikož je plně funkční, není důvod cokoliv měnit.

Odstíny a variabilita

Když jsem sledovala první tutorialy s novou Nakedkou, přišlo mi, že z toho těm youtuberkám lezou skoro stejné looky. Zvlášť když se rozhodly, že vyzkoušejí na kameru co nejvíc odstínů. Naked Heat scházejí světlejší třpytivé odstíny, jako jsou třeba Easy Baked nebo Freelove z monostínů Urban Decay. Prostor v paletce určitě je; stíny He devil, Cayenne, Scorched a Dirty talk jsou navzájem velice podobné. Já bych si v paletce nechala “He Devil” , a zbytek bych vyměnila za něco světlejšího, co by ladilo se zbytkem paletky a rozbilo to monochromatičnost stínů.

Caramel melange je naproti tomu “Ta paletka se světlejšími stíny” (relativně), zato bez nějakého ztmavovacího. Vsadíte-li na ni, nepomůžete si příliš s variabilitou looků, ale i přesto si myslím, že s Caramel melange toho vykouzlíte víc – přece jenom ty shimmerové stíny nejsou tak moc stejné, jako ty u Naked Heat, jenom je třeba počítat s přibalením tmavě hnědého monostínu, určeného právě na ztmavení líčení.

Textura a povaha stínů

Urban Decay přestal produkovat příliš pudrové stíny se sušším základem, a Heat tak vůbec nepráší. Stíny jsou dokonale vláčné a na víčko kreslí v plné intenzitě už v prvním tahu. Mně obecně UD stíny drží méně než Zoeva, proto mě nepřekvapilo, když jsem v půlce dne objevila v líčení tenkou rýhu v záhybu oka. Neměla jsem ale nijak drahou bázi pod stíny, a líčení drží bez slévání a mizení barviček, což hodnotím jako plus.

Caramel melange znamená poměrně velký skok v kvalitě stínů. Zoeva si s paletkou pohrála, a snažení se jí vyplatilo. Stíny od Zoevy jsou krapet pudrovější, ale pořád nijak nepráší, a navíc mi drží bez jakýchkoliv výmluv. Mínus vidím v odstínech 182° a Almost burnt, které při nabírání drobí a když se na ně podíváte detailněji, uvidíte v panu, že obsahují hromadu malých drobků.

Která bude lepší?

Samy musíte rozhodnout, která textura vám bude bližší, a které stíny obecně vám slouží lépe. U Naked Heat počítejte s jedním nebo dvěma světlejšími stíny, které doplní chybějící světlejší spektrum, u Caramel melange vám postačí jeden tmavě hnědý, kterým si vypomůžete v koutku oka a kdekoliv jinde, kde budete potřebovat ztmavit. Naked Heat je nádherná paletka, nelituju že ji mám, ale upřímně musím říct, že Caramel melange je srovnatelná varianta, zvlášť vzhledem k obsahu více odstínů světlejších barev (ano, je dost absurdní, že tady srovnávám dvě barvy u Zoevy a jednu barvu ve třech podobných tónech u Naked Heat, ale – that’s the way it is  – aneb jak zpívá Celine Dion, Tak to prostě je) .  Logicky a barevně je pro mě lepší Caramel melange, ale Naked Heat dokonale válí těmi kouzelnými matnými stíny, na kterých se rozhodně nešetřilo …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *