Podzim na Struze

Nějak to s tou trpělivostí mám nahnuté. Nepíšu článek čtyři dny, a už mi to připadá jako dva týdny. Ne že bych se flákala úplně; jen si dopřávám takový menší reset, abych si mohla být fakt jistá tím, co chci a nechci dělat. Navíc jsem si, jak už jsem avizovala na Twitteru, zkoušela práci s Lightroomem, a teď mě jenom štve, že nejde koupit (nadosmrti platit Adobe měsíční nájemné se mi fakt nechce) .

Struha je slepé rameno řeky Moravy, které vzniklo skrz regulaci toku před nějakým časem. Takových jezírek a slepých ramen je v povodí (a v okolí) víc; jen se tam blbě dostává. Kolem Struhy funguje zahrádkářská kolonie, tak aspoň v délce od hvězdárny k valu s železniční tratí je břeh jak-tak průchozí. Jedná se na šířku přibližně o tři metry délky se svou vlastní svéhlavou atmosférou. Proškrábete se skrz stromy, a vlezete do jiného Vesmíru – tak trochu, jako kdybyste prolezli skříní do Narnie.

Naposledy jsem tady fotila v první půlce roku 2014. Od té doby vedu Struhu v patrnosti, ale jinak žádná sláva; je to docela nadlouho, protože buď musím pěšky tam a zpátky, nebo spojem do Veselí nad Moravou, a tam jít směrem na Moravský Písek. Záleží, jestli mám v hledáčku první půlku průchozí (a fotogenické) zóny, nebo jestli se mi jedná o kousek mezi železničním náspem a zahrádkářskou kolonií, ale to už mám, upřímně řečeno, blíž i z domu 🙂 .

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: