Podzim na Struze

6.10.2017 Fotodeník 4 komentáře 1941

Nějak to s tou trpělivostí mám nahnuté. Nepíšu článek čtyři dny, a už mi to připadá jako dva týdny. Ne že bych se flákala úplně; jen si dopřávám takový menší reset, abych si mohla být fakt jistá tím, co chci a nechci dělat. Navíc jsem si, jak už jsem avizovala na Twitteru, zkoušela práci s Lightroomem, a teď mě jenom štve, že nejde koupit (nadosmrti platit Adobe měsíční nájemné se mi fakt nechce) .

Struha je slepé rameno řeky Moravy, které vzniklo skrz regulaci toku před nějakým časem. Takových jezírek a slepých ramen je v povodí (a v okolí) víc; jen se tam blbě dostává. Kolem Struhy funguje zahrádkářská kolonie, tak aspoň v délce od hvězdárny k valu s železniční tratí je břeh jak-tak průchozí. Jedná se na šířku přibližně o tři metry délky se svou vlastní svéhlavou atmosférou. Proškrábete se skrz stromy, a vlezete do jiného Vesmíru – tak trochu, jako kdybyste prolezli skříní do Narnie.

Naposledy jsem tady fotila v první půlce roku 2014. Od té doby vedu Struhu v patrnosti, ale jinak žádná sláva; je to docela nadlouho, protože buď musím pěšky tam a zpátky, nebo spojem do Veselí nad Moravou, a tam jít směrem na Moravský Písek. Záleží, jestli mám v hledáčku první půlku průchozí (a fotogenické) zóny, nebo jestli se mi jedná o kousek mezi železničním náspem a zahrádkářskou kolonií, ale to už mám, upřímně řečeno, blíž i z domu 🙂 .

 

 

 

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

4 Responses to :
Podzim na Struze

 1. Lenn napsal:

  Krásné podzimní fotky 🙂 s tou trpělivostí to mám podobné, když tři dny nic nepřidám, tak mám pak pocit, že blog flákám 😀 ale občas mi prostě chybí nápad, co psát a tak píšu raději až když ho dostanu 🙂

  LENN

  1. Andrea V. napsal:

   Asi tak 🙂 Raději si počíhám na “pořádný” článek, ale to zas mám problém vydržet sama se sebou a se svojí obsesí psát 🙂 . Asi opráším “normální” papírový deník, a bude pokoj 🙂 .

 2. Čerf napsal:

  S Lightroomem pracuju, kdysi jsem ho dostal, když jsem si pořizoval nové tělo fotoaparátu.

  1. Andrea V. napsal:

   Lightroom je fajn. Akorát co se týká fakt koupě, narazila jsem na verzi č. 6, a tam si nejsem jistá, jestli by mi ji Windows 8 zvládl 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *