Rubriky
Virtuální zápisníček

Moje Vánoce

Asi nikoho nepřekvapí, že mám Vánoce hodně spojené s hudbou. Moje Vánoční klasiky jsou dostatečně pružné na to, aby čas od času zvládly vyzkoušet i nováčky, ale jsou věci, které mě doprovázejí co si pamatuju a už si bez nich svoje svátky nedokážu představit.

Oh Holy Night

Nedokážu říct, kde jsem se s ní setkala poprvé. Co ale vím jistě je, že mám „Oh holy night“ daleko raději v klasickém podání.  Karel Gott ji třeba přezpíval i česky, ale podle mě už v češtině a v popíku nemá takové kouzlo. „Gloria“ je třeba koleda, kterou můžu i v popové úpravě (viz níže) , ale u této to není ten případ.

Karel Černoch

Vlastně za to může jedna jediná stará kazeta. Když mi Jim Reeves zpíval o Vánocích, o hodně později v obnovené edici pod názvem „Tichá noc“ . Hrávalo to u nás pravidelně každé svátky a já jsem si už na ten sametový hlas neskutečně zvykla. Když jsem před časem zjistila, že se to dá opatřit i na CD v nové edici, byla jsem nadšená 🙂 .

Blackmore’s Night

Co se týká Vánoc, vybavím si hlavně „Hark the heralds angels sing / Come all ye faithfull“ , která v jejich podání dostala extra grády navíc. Je to záležitost teprve posledních několika let a v mém vánočním playlistu patří mezi nováčky. I přesto ji každý rok vyhrabu z archivu a znovu si ji připomenu.

Hit – čekatel

Záležitost, která se dostala do éteru v roce 2012, a kterou jsem teď na Youtube hledala pod názvem: „Václav Neckář – Aleluja“ . Má v sobě plno klidné energie a vyloženě hladí po duši.

Co vy a vaše vánoční playlisty?

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

1 reakce na „Moje Vánoce“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *