Mentor se vybírá opatrně

21.5.2015 Sedm závojů 5 komentářů 1931

Velká spousta blogerů, píšících tak trochu jemnohmotné články, se v průběhu plynutí blogu chtě nebo nechtě “prokecne”, a ukáže čtenářům, čí filozofie jej ovliňuje nejvíc. Někdy je to jednoznačné; jako když Lianna začala před nedávnem hodně mluvit o knížkách Tomáše Keltnera:-) , někdy na to přijdete náhodou, po pročtení knížky určitého autora a zjistíte, že bloger používá stejné nebo hodně podobné stěžejní myšlenky.

Také se může stát, že se bloger s ohledem na celé svoje blogování poněkud častěji odvolává na nějakého konkrétního člověka, a to už je pak lepší místo jednoho blogera sledovat oba. Můžeme si být celkem dost jistí, že kam půjde původní osoba, tam půjde i bloger, který se na onu osobu odvolává. Učitelé přicházejí a odcházejí ne na základě vlastní šikovnosti, ale na základě vnímavosti žáka a jestli se už žák stihl naučit všechno potřebné. Lehký všeobecný rozhled neuškodí, stejně jako neuškodí vědět, na čí struně se ten který bloger veze.

U nových blogových vzorů můžeme zaznamenat jednu základní chybu: stavění sebe sama do pozice Boha. To se v prosinci 2012 objeví, že se v lednu 2013 dostaneme do páté dimenze, a když se ani v únoru nic nestane, na blogu se objeví rozhořčený post: “Vy jste všichni zabedněnci, já mezi vás nepatřím, já chci do páté dimenze, ale kvůli vám se nikam nedostanu”. Kdyby jenom nové vzory; celkem “sranda” je, když to samé chování člověk vidí i u zkušenějších “Světlonošů”.

Světlonoš jsem použila místo výrazu “Posel světla”, který je už delší dobu svázaný s osobou Lúmennky a mohlo by se zdát, že píšu o ní, i když to není pravda. Světlonoš je osoba, která vnáší do tmy světlo, a s Luciferem to nemá nic společného.

Než někomu svěříte do rukou podstatnou část svojí víry a než se od někoho začnete učit, je dobré podrobit jej virtuálnímu křížovému výslechu a kriticky prověřit, jestli vám má vážně co dát. Kdo žije izolovaně a bez kontaktů s minulostí, aniž by si tvořil nové přátele, bude vyznávat daleko radikálnější teorie, protože logicky bude žít sám a nebude muset nic vysvětlovat a obhajovat. Jak o svých teoriích nebude mluvit s živými lidmi, nebude mít tolik možností “naředit je”. Když jste sami, bez rodiny a bez kontaktů, můžete se ze dne na den začít živit sójou a obilnými klíčky a večer co večer koukat do slunce, a nikdo se vás nezeptá: “Proč to děláš?”.

Takový člověk se nenaučí, že i když jsou vaši blízcí protivní, pořád jim na vás záleží. Nepozná, že ty připomínky nejsou buzerace, ale test, nakolik je to z vaší vlastní hlavy a nakolik se chcete “pouze” zavděčit okolí. Podobné citové izolaci pak takový bloger bude učit i další ovečky.

Myslím si, že není šikovné brát smrtelně vážně blogery, kteří se jen a pouze odvolávají na Google, a svoje vývody nejsou ochotní obhájit a vysvětlit. Hodně často to vídám u konspirátorů, kteří nahodí šťavnaté téma, a pak napíší: “Vždyť je toho plný Google, najdi si to sám”. Ano, je to na Googlu, bloger by měl být schopný dodat hodnověrný odkaz a aspoň v kostce vysvětlit, o co se jedná. Neměl by na vás shodit atomovku a pak říct: “Já ti to prozradit nemůžu, najdi si to sám”.

Tady nejde o to pohodní, že byste museli hledat. Jedná se tu o jednoduchý fakt, že ohledně konspirací je po síti veliká spousta nesmyslů a nejrůznějších teorií, a když vám  někdo jenom nadhodí nějaký pojem, nebo myšlenku, a pak vás odkáže na Google, jak můžete vědět, že najdete totéž, co on? Možná vám odpoví: “To se musíš naučit rozeznávat fakta a třídit, co čteš”. No fajn, to vám nemusel říkat vůbec nic. Člověk většinou potřebuje vedení, protože se chce naučit vidět zase o kousek dál. Proto je směšné, když vám učitel poví, že si to máte najít sami. Logaritmické rovnice tímto způsobem ještě jdou, tam je jeden jediný výsledek, ale u jemnohmotných záležitostí? Tam to zavání průšvihem.

Člověk na svojí cestě hodně snadno vystřídá několik různých učitelů; v závislosti na tom, co se zrovna potřebuje naučit se pohybuje mezi různými oblastmi a konečný výčet inspirátorů bývá hodně pestrý. Buďte ale opatrní, komu se rozhodnete věřit – velká spousta Světlonošů v tom cítí jenom byznys; jako jedna homeopatička, která každému novému klientovi říká, že má zablokovaných 27 minulých životů pozpátku, že to musí všechno odblokovat a jedna lahvička na odblokování jednoho minulého života stojí 700 Kč …

zlata-sipka

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

5 Responses to :
Mentor se vybírá opatrně

 1. avespasseri napsal:

  Slušný kšeft s minulými životy 🙂 Na minulé životy se dá svést všechno a řešit se dají do nekonečna, protože kdo vlastně opravdu ví, co se kdy stalo… v hlavě se toho vyštrachá…
  I když… já s minulými životy moc neoperovala, nepřišlo mi to důležité, dost neduální… a pak jsem najednou měla tak silný řetěz asociací, velmi nepravděpodobný, že teď tedy fakt nevím, jestli si teď neodpykávám jeden svůj prohřešek z minulého života… :-))
  Anebo jsem jen zatoužila dát všemu smysl, jak už to tak někdy bývá… dokonce i navzdory svému přesvědčení :)))

  1. Kdyby si člověk něco pamatovat měl, nebude se rodit s prázdnými vzpomínkami … navíc, Kleopatra chce být každý:-)

   1. avespasseri napsal:

    :-)) Já slyšela příběhy o tom, jak otevření starých traumat (a to se řešilo i u mě na blogu :-)), ale v tomto případě to byla traumata z minulých životů, nadělala víc paseky než pomohla. Na druhou stranu mi kamarádky vyprávěly, že jim to pomohlo. Asi záleží na to, kdo to dělá a jaká traumata to jsou. Ono když si člověk vezme, jak v minulosti lidi žili a jak umírali… a jak žijeme teď a jaká traumata to působí… je určitě lepší, že některé věci si člověk nepamatuje, pokud se mu tedy opravdu staly… a organismus (ego) asi ví velmi dobře proč ho k tomu nechce pustit…

 2. jolana88 napsal:

  🙂 moje oblíbené “já musela v minulém životě pobít Kublajchánovu armádu, akorát na jejich jména si nemůžu vzpomenout”. Námět k diskuzi: 1) Kdo žije izolovaně … radikální názor. Nevím. Žiji vlastně izolovaně, ale když se (náhodou) dostanu do společnosti, nemám problém si názory obhájit. Protože jsem se k nim “dožila”. 2) strejček Gúgl i tetina Wiki mi dycinky “vyplivnou”, co se mi hodí. Stejně jako u Světlonošů (btw: původně Lucifer nebyl “ten špatnej”), tak u politiky, ekonomie.. O idiota prostě nezakopneš. Záleží na kontextu. Osobně – doporučuji s podobnými neztrácet čas. 100x Nic umořilo vola. 3) Je v pořádku, když Vám učitel řekne hledej sám – pokud dodá: pak si to společně probereme. 4) zoufalí lidé dělají zoufalé věci – takže “byznys” klidně hledejte i jinde – ale stejně lidem nevysvětlíte. (autismus, to je kšeft! 🙁 )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *