Matis Paris BB Blanche

14.12.2016 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 288

Víte, jaký je rozdíl mezi evropankou a asiatkou? Asiatka považuje za aristokratický znak bílou pleť, protože šlechta může být schovaná v paláci, kdežto plebejci musí dřít na poli. Evropanka považuje za aristokratický znak pleť snědou a ošlehanou, ať je vidět, že mám přes zimní půlku roku na dovolenou v Karibiku a přes letní půlku roku na solárium. Matis Paris na to šel od lesa a vytvořil 2 varianty BB krému Réponse – Teint SPF 15 pro Evropu ( “přece si na sebe nebudu dávat igelit” ) a Blanche SPF 30 pro Asii ( “přece si nenechám zničit pleť” ).

Verze Teint je zároveň daleko tmavší a pro mě jakožto pro bleduli je dokonale nepoužitelná. Jsem neskonale ráda za asijské BB krémy ( konečně mi odstínem něco sedí ) a Réponse Blanche je vlastně Asijské BB z evropské produkce.

Verzi Blanche přede mnou testovala Trb, verzi Teint zase Rendy a vypadá to, že jsou mezi nimi propastné rozdíly. Réponse Blanche je hutný krém. Je hodně podobný mandlovému dennímu Dermacolu. Po nanesení se dost leskne, něco se vstřebá, něco jde zapudrovat. Až se vsákne, je v pohodě.

Je to geniální vynález pro tropické dny. Úplně se vstřebá do pleti. Nebýt vyhlazených pórů, srovnaných nedokonalostí a sjednoceného tónu pleti, jeden by si mohl myslet, že zmizel. Že na pleti držel celý den, zjistíte až při odličování večer. Můžete se potit jako prasátko a odsávat a BB drží a drží. Tím, že nezůstává nahoře na pleti se nemá co roztéct a to je jeden z hlavních důvodů, který mě přesvědčil.

Matis uvádí, že vynalezl kombinaci rostlinných výtažků, která funguje jako kyselina hyaluronová. Cítím na pleti něco podobného make-upu Lift me up, je to ale daleko slabší a daleko snesitelnější – téměř to přes den nevnímám.

Považuju za jackpot každý produkt, který mi odstínem dokonale padne. Na snímku můžete vidět, že sám Réponse Blanche je dost tmavý, už během nanášení se ale zvládne přizpůsobit tónu mojí pleti. Réponse Blanche je mimo ultrasvětlou Misshu jediným, co mi dokáže sjednotit barvu obličeje s barvou krku. V kombinaci s ostatními vlastnostmi je Réponse Blanche velice zajímavý produkt – minimálně na léto určitě.

matis01

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *