Mám jednu ruku dlouhou

15.10.2015 Sedm závojů 3 komentáře 1102

Minulý týden jsem se dostala ke kapitole: “Probudit se do vlastního snu” . Uklidnilo mě, že byl můj úkol de facto totožný s tím, co jsem vykoumala sama: vytvořit si kotvu. Může se snadno stát, že si ji nahrajete i do vlastního snu. Na jednu stranu mě to potěšilo; na stranu druhou jsem čekala nějaká “vymakanější” cvičení, která mě posunou kýženým směrem.

Když si ve snu protahujete prsty na rukách, prsty se vám budou prodlužovat. Aspoň tedy údajně. Je to přibližně o jeden level  lepší kotva, než se ptát: “Zdá se mi to, nebo jsem vzhůru?” Ještě se mi nestalo, že bych si tu otázku “nahrála” do snu; stejně tak mám zatím smůlu s protahováním prstů.

Nemůžu tvrdit, že by byla jednotlivá cvičení zbytečná. Doteď jsem to se svými sny měla celkem zajímavé. Začalo to někdy v mých čtyřech letech – tehdy je to aspoň poprvé, co si to pamatuju. Probouzela jsem se tím způsobem, že jsem se cítila bytostně přítomná na křižovatce u domu. V noci, i s celou mojí postelí. Jednou jsem tak prošla zdí k babičce do ložnice – jednoduše jsem se probudila o dvacet kilometrů dál, než jsem usnula.

Byla jsem z toho pořádně vyděšená a časem si výlety zablokovala. Zůstaly mi jenom hodně živé sny, které se mi slévaly s denní realitou, kde jsem měla tělo. Jak jsem tak procházela jednotlivými úkoly, začalo se mi tento týden moje vnímání snů měnit. V první řadě už mám oba světy oddělené a nemám problémy vědět, co bylo v noci v astrálu, a co bylo ve dne v naší dimenzi. Netuším, kde se to vzalo. Vysvětlit to neumím a jenom marně pátrám po tom, která konkrétní kombinace cviků to způsobila.

Jsem spokojená už teď. Jedu čtvrtý týden  a úkoly začínají být zajímavé, tak jsem zvědavá, co ještě přijde. Jenom to nechci zkoušet večer v posteli, protože po problémech se spaním, které se u mě začaly objevovat letos v červenci, začínám mít ze svojí vlastní postele tak trochu strach 🙂 . Co kdybych po cvičeních nedokázala usnout?

V tomto týdnu pokračoval také trénink koncentrace mysli. Z minulého týdne zbyl úkol soustředit se na tři pravidelné činnosti, které každý den opakovaně provádím (mytí, oblékání) . Vnímám v hlavě daleko menší zmatek. Ještě to není ideální a ulítávám, ale je to daleko lepší, než před začátkem kurzu.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

3 Responses to :
Mám jednu ruku dlouhou

  1. the photograph of leaves in your blog’s header is beautiful. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *