L’Instant de Guerlain

14.12.2016 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 305

Na vůních z drogerie mi vždycky nejvíc vadila výdrž. Všechno na mně po dvou hodinách vyprchalo a byl pak cítit jen takový ten slaboučký unylý základ, který byl u všech vůní stejný. Může za to Černá Moora a její Guerlainitida, že se mi do hledáčku dostala vůně L’Instant. EDP, které v hlavě skrývá citrusový med, bergamot a mandarinku, v těle vůně najdete magnólii, arabský jasmín a ylang-ylang a v základě ambru a santalové dřevo. Tolik pro ty, kteří si dokáží vůni vybavit “jen” pomocí výčtu složek:-).

Naživo je to pastelová, jemná a sladší vůně. Nejdřív ucítíte citrus s medem, skrz které se za hodinu a půl začnou prodírat kytky. Celkově mi vůně vydrží na kůži od sedmi ráno do pěti do večera určitě. Vůně z drogerie? Nechte si zdát. Ne že bych si nevybrala, ale obrovsky mi vadí, když se za hodinu, za dvě můžu vonět znovu. Pořídila jsem si 80 ml ve variantě testeru. Znamená to, že mám vůni bez víčka a nemám ji v originální krabičce. Guerlain, oficiální prodejní verze 80 ml většinou stojí kolem 1 500 Kč – 1 700 Kč a já ji měla doma za 1 000 Kč i s poštovným.

Vůni jsem si pořizovala vloni v srpnu a doteď jsem se při denním používání dostala do půlky flakonku. Flakonek samotný je ze skla. Víčko je chráněno ruličkou z kartonu – no jo, tester. Rozhodně není pro slečny, co mají rády výraznější a silnější vůně. Sešlo se v ní všechno, co ve vůni hledám, s hodně příjemnou výdrží jakožto s hodně příjemným bonusem.

Verze EDP má víc vrstev. Svrchní medovo ambrovou a spodní medovo kytkovou. Verze EDT je jenom medově ambrová (jako začátek EDP) . Pokud vám ve vůních ambra vadí, zkoušejte raději EDP.

guerlain0

guerlain01

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *