Rubriky
Jemnohmotně

Léčitelé

Během svého studia alternativních zdrojů jsem se dostala do stejných vod, v nichž sídlí ruští léčitelé a němečtí homeopati. Nutno předem říct, že mají ve svých dílech hromadu věcí, které stojí za pozastavení a za přehodnocení. Minimálně co se týká funkce střev a všeho okolo. Člověk tak nějak cítí, že to rezonuje s jakýmsi věděním uvnitř a že na tom vážně něco bude. Všechno to je ale zabaleno v nějakém tom balastu, který člověk v tom lepším případě umí odhalovat, nebo se u něj aspoň zastaví a zapřemýšlí, jestli je něco takového možné nebo není, a co to udělá, když bude sporná data používat a následovat.

Malachov napsal mimo jiné knížku, která radí, jak se zbavit parazitů ve svém vlastním těle. Existují léčitelé, kteří věří, že je lidské tělo veliká popelnice. Prolezlá červy a žížalami, kterých se ještě jako na potvoru nedokáže samo zbavit. Je to stejná záležitost jako s Padesáti odstíny šedi. Člověk se dostane k pasáži, kdy Grey Anu seřve, že se opovážila jít ven s kamarády, a ztuhne mu krev v žilách. Nebo hned na začátku, jak mu Anastasia říká, že jí přátelé říkají „Ana“ a že to tak má raději, a Grey jí řekne, že bude Anastasia a hotovo, protože to řekl. Kdo nepozná domácí násilí? Minimálně ti, kteří Padesát odstínů vydali, a vůbec jim nevadí, že celosvětově podporují a obhajují násilí páchané na ženách; ale to jsme se už dostali jinam.

U zákazu navštěvovat vlastní kamarády člověk zbystří. Všude v médiích říkají, že je to základní taktika agresorů – izolovat vyhlédnutou ženskou. Stejně by měl hledající zbystřit, když mu někde píšou, že lidské tělo potřebuje gigaklystýr, aby mu mohla být vyčištěna střeva, nebo že je od základu celé špatně, protože nemá pánev a střeva na to, aby člověk mohl chodit po dvou. Nebo že jediná přijatelná voda na pití je voda, kterou proženou spešl přístrojem na osmózu, aby se v ní vymazala škodlivá data. Lidské tělo je od základu soběstačné a stejně jako je blbost, že znamení přestanou chodit, nebo že jak prošvihnete jedinou pravou lásku, budete nadosmrti samy, tak je úplně stejná hloupost to, že má člověk konečník a pánev stavěnou na chození po čtyřech, a pohyb po dvou je fatální omyl Stvořitelů.

Ve svojí podstatě se ani nedivím, že se mi podobně pokročilá literatura dostala do rukou až teď. Základy jsou úplně jinde a pro čerpání z podobných zdrojů jsem potřebovala něco zásadního – umět oddělovat fakta od polopravd a manipulací. V knihách léčitelů a homeopatů je veliká hromada užitečných dat. Zároveň ale zastávají hromadu názorů, které lidskému tělu spíš škodí. Řekli jsme si, že máme u sporných výroků pátrat po tom, co to udělá s naším tělem. Co se asi stane, když si začneme z hloubi duše myslet, že je naše tělo úplně neschopné a nesoběstačné? Že se neumí samo obnovovat? Jednoduše nám onemocní.

Myšlenka, že jediná zdravá a možná alternativa jsou přístroje a prášky, protože všechno ostatní v tom lepším případě nemá na tělo vůbec žádný vliv, ale po pravdě mu všechno ostatní, „normálně“ dostupné jenom škodí, je cesta rovnou do pekla. Myslet si, že je naše tělo skrz naskrz prolezlé červy povede jenom ke zdravotním problémům, protože lidské tělo nemůže být zdravé, dokud si o něm budete myslet, že je neschopné a že samo o sobě nezvládá vůbec nic. Lidé, kteří říkají, že jediná zdravá voda je projetá libovolným přístrojem se stali oběťmi svojí vlastní manipulace. Naneštěstí současný člověk ochotněji uvěří ve svoji vlastní neschopnost, než v to, že všechno potřebné má k dispozici, že si stačí jenom správně vybrat.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *