Rubriky
Jemnohmotně

Konspirace 2.0

Jak už zaznělo na síti, platí to obecně: nejenom v médiích, ale celkově na internetu schází kritické myšlení a rozmáhají se emoce. Třeba právě proto bylo potřeba vydat Keltnerovy knížky, které se zabývají právě prací s emocemi. Už jsem tady psala o konspiračních teoriích. Hrubý nástin, co si o tom všem myslím. Tady je potíž jedna: v kupě lží je ukrytý kus pravdy. Pokud člověk „nezabere“ na prohlášení určené pro oficiální zdroje, je zapotřebí nahodit místo „bojlísu“ „turkyň“ , aneb když mezi fámy nahodíte nějakou tu pravdu, můžete přes „konspirační teorie“ pokračovat v dohledu nad lidmi.

„Strážci plamenů“ konspiračních teorií vytýkají lidem jako jsem třeba já,že jsme vůči konspiračním teoriím až moc lhostejní. Lidé v dnešní době hodně věří buď médiím, nebo na opačné straně konspiracím. Celé to ženou do absolutních extrémů, takže jsou ochotní se třeba pozabíjet. Velice málo jich věří samo sobě. Jak je možné, že se to dostalo ven, když je to utajovaná čistá pravda? Když má někdo dost peněz na to, aby koupil Novu nebo Primu, může být dost dobře dost mocný na to, aby byl schopný ovlivňovat zákulisní politiku země? Když je ČT veřejnoprávní televize, je tedy přímo povinná „jít na ruku“ Evropské unii, protože je Česká republika členskou zemí a ČT „státní médium“ ? Každý řeší chemtrails. Kolik lidí se ale zeptalo, na co kdo potřebuje v ovzduší ty hektolitry octa? („Práškování“ lidí se má zneutralizovat právě octem. Vymácháte prostěradlo v octu a necháte odpařit pod místem, kde vidíte čáry. Co se ale s tím vším octem ve vzduchu děje? Proč jej tam někdo cpe tolik? Když mají být podstatou chemtrailů kovové částečky, které mají zvládat odrážet záření zpět do Vesmíru, na co tam k těm kovům cpou ještě kyselinu? Vždyť je to už pomalu jako baterie do auta) .

Všechny ty zdroje konspiračních teorií mají jeden společný rys: jakousi bezhlavost a nekompromisnost. Buď věříš, nebo jsi ignorant. Nejde být „tak trochu“ těhotný. Co nakonec chcete se získanými daty udělat? Rozhodnete se přestat žít jako doposud. Takovému systému přece nedám dítě, tak se vzdám lásky a možné budoucí rodiny. Jelikož jsem jako lidská bytost „závadná“ , nemůžu se spolehnout ani na svou vlastní chuť, tak svůj jídelníček neřídím přirozenými procesy – chutí a čichem, ale návrhy praštěných konspiračních teoretiků někde na síti. Tak si tělo může říkat o co chce, stejně mu požadované potraviny nedáte a pak se divíte, že z toho vznikne nemoc.

Člověk má pár základních zbraní, které se mu pokoušejí vykleštit právě v současnosti moderní „honbou na debily“ .

Vlastní rozum
Vyrvat ego z kořenů je elegantní způsob, jak člověka zbavit půlky jeho vlastní podstaty. Vlastní rozum člověka se skládá z Rozumu („mluvčí“ fyzického těla člověka) a  z Ega (mluvčí „Duše“ člověka) . Je legrace, že v ženských časopisech modelky v rozhovorech různě stavějí Ego a Duši proti sobě, když ve skutečnosti spadají jedna ke druhé. Když přijmete, že to v televizi může být šikovně zmanipulovaná show a každý den se budete rozhlížet kolem sebe, zjistíte sami, co je a není pravda. Když nebudete vlastní úsudek používat, zakrní jako všechno ostatní, co člověk přestane používat.

Schopnost tvořit realitu
Kolem nás je velké množství alternativních světů. Člověk ani tak neexistuje v čase jako v lineární jednotce; spíš se přesouvá mezi jednotlivými možnostmi podle toho, která je s ním právě nejvíc v rovnováze. Není náhoda, že se člověku zaručeně splní ty kalamity, kterých se nejvíc bojí. Strach je vlastně „jenom“ velice silná víra. Víra v katastrofální konec, která rezonuje jak tělem, tak duší. Málokterý člověk zvládne vtisknout tolik svojí síly do pozitivnějších věcí. Se strachem to „umíme“ většinou všichni, tak to můžeme začít zkoušet i v jiných oblastech 🙂 .

Pět základních smyslů
Doba televizní pracuje se sluchem a zrakem. Nic jiného jí totiž nezbývá. Čich jsme omezili na dýchání, hmat na pohyb po aktuální realitě a chuť na pouhé doplňování paliva na přežití; případně k ukojení rozhádané psychiky. Jenže hmat, čich a chuť jsou daleko víc. Když si dovolíte vnímat vlastní tělo jako dokonalé tak, jak právě je, zjistíte, že si pomocí vůně a chuti hlídá svoji vlastní dietu úplně samo. Zjistíte sami, co máte a nemáte jíst, protože na to máte nebo nemáte chuť.  Víte, jak poznat pravého partnera? Jednoduše – čichem a chutí. Už mi jednou oponovali, jestli si myslím, že jsou lidé psi, ale znáte zábavnější způsob? 🙂 .

Konspirační teorie mají navíc jeden zásadní nedostatek: jak si můžete být tak nádherně jistí, že jsou ty konspirační teorie pravé? Jak můžete vědět s takovou jistotou, že nejsou podvržené? David Icke napsal jako první o Reptiliánech, a už to po něm autoři opisují ne jako teorii Davida Icke, ale jako pravdivý a holý fakt. Lidé mají ve zvyku vkládat do konspiračních teorií až moc velikou víru. Tma není živá; tmu tedy jako takovou nejde „zhmotnit“ přibývající vírou, ale za samotné zvážení už stojí fakt, že údajům z absolutně neznámých zdrojů vkládáte tak velikou nekritickou víru.

 

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

5 reakcí na „Konspirace 2.0“

Souhlasím. Konspirační teorie jsou prostě jen teorie. Lidé odmítají věřit v Boha, protože si jeho existenci nemůžou ověřit, ale v konspirační teorie věří. Protože to někde někdo napsal 🙂 Protože se to zdá být pravda. Protože se to zdá odpovídat realitě. Je to legrační :-)) Není nad to nevěřit, ale používat vlastní rozum 🙂 Čímž neříkám, že to či ono nemusí být pravda. Říkám tím, že nekriticky věřit všemu, co se mi předloží, není chytré. Jen s tím Egem nesouhlasím 🙂 Závisí asi na tom, co si pod tím pojmem kdo představí. Když jsem chystala podklady k disertaci o spirituálním vývoji osobnosti, právě s psychologickým pojmem Ega jsem měla velký problém. Moc nepasoval na ten spirituální. A vůbec to byl tak trochu zmatek i v tom spirituálním pojetí, jak jsme si to východní přizpůsobili našemu západnímu. Nesnažila bych se Ego zničit. Má svou funkci a zbavovat se jí hopem může vést ke všem těm nezvladatelným psychospirituálním krizím, když člověk pustí obranné mechanismy Ega, které nás mají chránit. Ale ani bych mu nad sebou radši nedávala moc. Člověk jeho ochranu nepotřebuje, jen ho brzdí. Ale skákat do vody, když neumíme plavat, není moudré….

To je zajímavá úvaha, současné době jsem zhruba v tom stádiu, že konspirace taky spíš odmítám než podporuju a prostě z toho mám spíš legraci. A obecně o manipulaci a její moci přemýšlím mnohem míň než předtím, takže až mi zas někdo bude tvrdit o iluminátech, uměle vytvořené zice nebo 11. září, tak se zase jenom budu smát.

Mně se dost líbí, že o 11. září se z těch konspirací vytvořil vlastně veřejně uznávaný názor. Drtivá většina lidí si „adoptovala“ myšlenku, že je to celé jinak, a tu oficiálně uváděnou verzi řadí mezi další konspirační teorie 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *