Když někdo uklízí

3.1.2017 Dopisy pro Rhiannon Komentáře (0) 274

Ahoj Rhiannon,

od druhé půlky listopadu se beztak ději zajímavé věci. Ani si nejsem vědomá, že bych měla dělat něco jinak, ale něco se sune směrem, o který se snažím už dlouho. Delší dobu jsem nechávala foťák ladem, spíš jsem ještě pořídila nový mobil a učila se fotit s ním, ale minulý týden jsem poprvé po dlouhé době dostala chuť vyrazit ven se zrcadlovkou. Že toho z vánočního Veselí moc nezbyde, když je venku světlo a vánoční osvětlení nesvítí jsem zjistila až na místě, ale stejně projít kolem a zachytit pár obrázků byla věc, která mi už hezky dlouho nedělala tak velikou radost.

Dost možná jsem tu pauzu od Nikona potřebovala, protože najednou cítím úplně stejné “propojení” s tou zrcadlovkou, jako kdysi, když jsem se s ní učila fotit. Mimochodem, letošní prosinec je to rok, co mám makroobjektiv. Na jeden ze svých prosincových článků jsem použila makrofotku vánoční ozdoby, kterou jsem pořídila jako testovací s novým objektivem. Nemůžu si pomoct, ale stejně mi nejvíc sedí pevná skla, a jako cestovní nebo pohotovostní krátký setový objektiv (18-55 mm) . S tím svým nejstarším sklem jsem se sžila bezkonkurenčně nejvíc.

Mám teď víc kabelek, než u mě bývá zvykem. Navíc jsem se naučila nakupovat trochu dražší kabelky, a nedávno jsem zjistila, že mi ten kousek za 600 Kč drží už třetím rokem a vypadá stejně jako nový. Hodně kabelek znamená čas od času změnit tašku, a dobře víme, co v kabelce po týdnu či dvou používání vzniká. Už jsem si všimla, že moje snaha nosit v  kabelce víc větších taštiček a mít uvnitř pořádek vzala brzo za své. A minulý týden jsem zjistila ještě něco: v tom systému vcelku pravidelné změny tašek se někde ztratil můj pohotovostní notýsek na poznámky, na články a na kdeco dalšího.

Jinak, u mě je pěkně hloupý nápad vyhazovat z tašky potřeby na psaní. I co jsem u počítače celkem často, jak tak spravuju web, články a sociální sítě, pořád jsem člověk, který funguje na tužku a papír a absence notýsku na poznámky v tašce u mě znamená, že se mi uvnitř zavazadla velice rychle nakupí papírky a papíry s různě načmáranými nápady a vnuknutími. Nemusím říkat, že na takovém v okolí sehnaném lístečku nemám dost místa na doplňující záležitosti a všímám si, že když mám něco přímo na svoje poznámky, zvládám být konkrétnější, nápad víc rozvedu a posléze se mi také líp píše.

Jenže vysvětlujte to člověku, který si zrovna mění tašku, třídí věci a říká si, že se bez toho sešitu na poznámky obejde 🙂 . Neobejde – aspoň tedy já ne 🙂 . Stejně ale pohledám všechny ty větší kosmetické taštičky ,a trochu si pořádek udělám.  Přece jenom měla ta hromada chlívečků svoje velké kouzlo .

Andrea V.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *