Když někdo používá jen těch deset procent mozku

23.11.2015 Sedm závojů 2 komentáře 1070

Konspirátoři jsou kouzelná stvoření. Jeden netuší, kam na to pořád chodí. Je pravda, že konspirační teorie jsou jenom jiný, často radikálně odlišný pohled na věc. Nemusí být na škodu přiznat, že konkrétní teorie je sice z cesty, ale událost jako taková může být úplně jinak, než jak tvrdí mainstream. Jsou pak ale teorie, které hovoří spíš o autorovi, než o zlém světě kolem.

Nicolas Cage v Čarodějově učni vysvětluje Dave Stuttlerovi, že lidská bytost využívá jenom deset procent ze své mozkové kapacity. Oni, jakožto čarodějové, ale využívají daleko víc z celkového prostoru, a proto umí kouzlit. V tom filmu to člověk ještě překousne; horší je, když tu věc s deseti procenty mozku v hlavě tlučou do svých oveček alternativní učitelé zapovězených věd. Svá tvrzení korunují tajnou zprávou, že Vašo Patejdl z Elánu už nemá mozek vůbec, protože lékaři mu po nehodě museli přes devadesát procent mozkové hmoty nahradit biologickým roztokem, tak od roku 1999 jede vlastně na sůl. To si pak člověk vybaví název připravovaného článku od blogerky Alue: I bez mozku se dá žít, a tím teď nemyslím Vašo Patejdla 🙂 .

Už jsme zvládli zjistit, že se lidské bytosti aktivuje různá oblast mozku při  vykonávání různých činností. Umíme nahrubo vysvětlit, které činnosti kontroluje ta která část mozku, a proto už teď můžeme s jistotou říct, že u lidské bytosti je nenahraditelný každý jeden čtvereční centimetr hmoty. Vtip je v tom, že my využíváme asi deset procent mozku V KAŽDÉM OKAMŽIKU, to znamená, že na každou naši činnost spadá těch inkriminovaných deset procent, když to celé zjednodušíme, aby se to dalo pochopit.

Dopravní nehody obecně jsou vždycky nepříjemná věc. Nejzávažnější zranění, která známe, jsou zranění páteře a hlavy. Při poranění mozku, nebo po mozkových mrtvicích se postižená bytost dostává na úroveň novorozence. Nic si nepamatuje, nic z doby před nehodou neumí, a musí se učit všechno od začátku, včetně chůze a řeči. Představte si mozek jako devadesát procent vycpávky a deset procent řídícího centra. Proč jsou takto postižení všichni? Jaká by musela být pravděpodobnost, že se “blbou náhodou” trefíte zrovna do té důležité desetiny, když máte všude kolem devět dalších stejných dílů vycpávky? A jak je možné, že mají takovou “blbou smůlu” téměř všichni?

Nejvíc mě mrzí, že tu nepřesnost o deseti procentech mozku papouškují média a filmaři. Jako kdyby sami měli místo šedé mozkové hmoty solný roztok. Už jsem na to alergická pomalu stejně, jako na druhé, třetí a čtvrté vkročení do stejné řeky. To mám taky chuť vraždit, ale o tom třeba příště 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Když někdo používá jen těch deset procent mozku

  1. Anchor napsal:

    O tom určitě příště, prosím! 🙂 😀

    1. Fajn – budu se snažit 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *