Jeden design do jara, aneb Když úřadují trpaslíci

15.11.2017 Virtuální zápisníček 2 komentáře 1133

Už několikrát jsem si říkala, že by mohlo být zajímavé, kdybych si každou změnu grafiky na webu uložila, a za ty roky si vytvářela databázi. Na jednu stranu by mi to mohlo pomoct; viděla bych prvky, které se opakují, a mohla bych vyjít z nich. Už jsem na web psala, že se spousta věcí uzavírá. Rozhodla jsem se uzavřít i přehnané zaměření na grafiku, s tím, že si nastavím jeden design, a nechám jej tak.

První zádrhel přišel, když jsem komentovala, myslím, Káje její žádost o použití mého překladu otázek do Liebster tagu. Chtěla jsem odepsat: “OK 🙂 ” , a když jsem klikla na “Odeslat” , ukázalo se mi varování :”Komentář musí mít aspoň deset znaků” . Za celou dobu, co jsem na WordPressu si nepamatuju, že by mě to “honilo” skrz minimální počet znaků. Rozhodla jsem se tedy přejít zpátky na Twenty Fifteen ve verzi Oberon (menu vpravo) . Dva dny se s tím ladím, než jsem spokojená, pak si otevřu archiv prosince 2016 a zjišťuju, co jsem vloni psala na Vánoce.

Podívám se do prava, a málem mě trefí šlak: sidebar je prázdný! Ksichtí se na mě jenom bílý pruh, a když zkusím zarolovat, obsah menu problikává, ale nejde se nikam dostat. Čučím na to jako zjara a nechce se mi věřit vlastním očím. Doteď jsem si toho nevšimla, a to jsem tu šablonu už párkrát aktivovanou měla!

No nic – nedalo se udělat nic jiného, než se ponořit znovu do té skrumáže šablon a hledat dál. Plná responzitiva. Co nejjednodušší i na mobilu. Čitelný font, uzpůsobený i pro češtinu. Nezávislá na obrázcích; ať se už rozhodnu obrázky přidávat, nebo se na ně vykašlat, šablonu by to z hlediska funkčnosti nemělo výrazněji ovlivnit. Upřímně, překvapilo mě, jak málo toho od šablony požaduju, a ještě víc mě překvapilo, kolik šablon je zbytečně přeplácaných, když je srovnám se svými požadavky. To přehrabávání databáze se šablonami je horor – oč jednodušší je náhodně vybrat “Jé to se mi líbí” , a po dvou dnech měnit zas 🙂 .

V každém případě, nenechám na webu šablonu, které při rolování dolů mizí menu. Než se překutám databází znovu, možná se grafika tady ještě párkrát změní. Letos už ale hážu přes palubu jenom málo věcí; moje plány na jednu šablonu pro webu prvními uprchlíky nebudou 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Jeden design do jara, aneb Když úřadují trpaslíci

  1. Hannah's spirit napsal:

    Jo, blog a jeho vzhled. Věčné téma všech blogerek. Taky pořád spekuluju nad tim, jak co vylepšit. Za ta léta už jsem ale přišla na to, ne míně je více. Toho se snažím držet a čtenáři to celkem oceňují. Navíc se tím i citelně zrychlí načítání stránek.

    1. Andrea V. napsal:

      To je pravda – konec konců, ta komplikovaná řešení beztak nikdo neocení, jak by si autor představoval 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *