Rubriky
Virtuální zápisníček

Jarní hibernace

Jsou dny, kdy by se mi hodil ten archiv hotových článků, z nichž jsem chtěla vybírat „ty pravé“ příspěvky na blog. S tím, že ten zbytek bych procházela později, když bych neměla tolik nápadů na psaní. Tento námět mi začal brousit hlavou v okamžiku, kdy jsem naběhla na určitý publikační plán, a reálně hrozilo, že přijdou doby, kdy nebudu stíhat vymýšlet konkrétní články na konkrétní témata.

Jak to dopadlo je, myslím, jasné, jelikož se na mém webu nevyskytují uměle vyznívající články (téma staré týden či dva, myšlenkové pochody, které u mě byly patrné nějakou tu dobu zpátky), a stále přidávám příspěvky, které sem tam působí daleko víc povídacím způsobem, než když tvořím „ty svoje“ ezočlánky nebo reakce, které mi plynou zpod prstů tak nějak samy.

Je Velký Pátek, a já využívám toho, že se nemá hýbat se zemí, ale hlavně se také nemá nic prodávat, vyhazovat a obecně „stěhovat“ z domu pryč. Dost solidní část ze svého detoxikačního úklidu jsem zvládla ještě do Velikonoc, a ten zbytek holt počká až po nich. Místo toho jsem procházela můj starší blog na WordPress.com a odolávala nutkání překopírovat nějaké starší články sem. Jednou už na síti visí, a navíc nechci „urážet“ svoje pravidelné čtenáře tím, že jim budu po roce servírovat zas ty samé články jako před časem.

Co se týká plánů a intuitivního vedení, tak nějak jsem se „zasekla“ a užívám si rady od jednoho z učitelů na střední škole, která vyplynula z pověsti Fatima, Měsíc a Hvězdy (či tak nějak) . Pokud někdy ucítíte, že potřebujete spát, nebo vám bude připadat, že spíte, nemějte z toho obavy, protože to je taky přirozená součást vývoje. Letošní duben je období, kdy se mi tato rada dost hodí. Z alternativních studií jsem se naučila nejít sama proti sobě, tak píšu vykecávací články, nechávám všechno kolem plynout a vyhlížím období, kdy budu schopná psát články jako před útlumem. Cítím v obsahu svého webu rezervu, ale ještě nemám dost konkrétní představu o tom, co bych chtěla přidat, ubrat nebo změnit.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

3 reakce na „Jarní hibernace“

Připouštím, že vzhledem ke své přirozené lenosti se do akce musím občas trochu nutit, ale i v takovém případě může někdy výsledek předčit očekávání, tak proč to nezkusit? Ale je fakt, že aby lenost či útlum spolupracovali, občas je třeba je taky nechat vyhrát! 🙂

Podobný přístup jsem ještě nezkoušela (kromě připomínky, že je třeba nechat lenost a útlum někdy taky vyhrát) 🙂 . Musím ale říct, že když přestanu psát, jde „to“ do kytek naprosto všechno …. je na tom tedy kus pravdy 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *