Jarní hibernace

Jsou dny, kdy by se mi hodil ten archiv hotových článků, z nichž jsem chtěla vybírat “ty pravé” příspěvky na blog. S tím, že ten zbytek bych procházela později, když bych neměla tolik nápadů na psaní. Tento námět mi začal brousit hlavou v okamžiku, kdy jsem naběhla na určitý publikační plán, a reálně hrozilo, že přijdou doby, kdy nebudu stíhat vymýšlet konkrétní články na konkrétní témata.

Jak to dopadlo je, myslím, jasné, jelikož se na mém webu nevyskytují uměle vyznívající články (téma staré týden či dva, myšlenkové pochody, které u mě byly patrné nějakou tu dobu zpátky), a stále přidávám příspěvky, které sem tam působí daleko víc povídacím způsobem, než když tvořím “ty svoje” ezočlánky nebo reakce, které mi plynou zpod prstů tak nějak samy.

Je Velký Pátek, a já využívám toho, že se nemá hýbat se zemí, ale hlavně se také nemá nic prodávat, vyhazovat a obecně “stěhovat” z domu pryč. Dost solidní část ze svého detoxikačního úklidu jsem zvládla ještě do Velikonoc, a ten zbytek holt počká až po nich. Místo toho jsem procházela můj starší blog na WordPress.com a odolávala nutkání překopírovat nějaké starší články sem. Jednou už na síti visí, a navíc nechci “urážet” svoje pravidelné čtenáře tím, že jim budu po roce servírovat zas ty samé články jako před časem.

Co se týká plánů a intuitivního vedení, tak nějak jsem se “zasekla” a užívám si rady od jednoho z učitelů na střední škole, která vyplynula z pověsti Fatima, Měsíc a Hvězdy (či tak nějak) . Pokud někdy ucítíte, že potřebujete spát, nebo vám bude připadat, že spíte, nemějte z toho obavy, protože to je taky přirozená součást vývoje. Letošní duben je období, kdy se mi tato rada dost hodí. Z alternativních studií jsem se naučila nejít sama proti sobě, tak píšu vykecávací články, nechávám všechno kolem plynout a vyhlížím období, kdy budu schopná psát články jako před útlumem. Cítím v obsahu svého webu rezervu, ale ještě nemám dost konkrétní představu o tom, co bych chtěla přidat, ubrat nebo změnit.

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: