Jarní detox

13.4.2017 Level 30 Komentáře (0) 334

Účelem jarního detoxu by nejspíš mělo být trochu zeštíhlit zásoby. Ať už ty tukové, nebo ty v kosmetických kufřících. Upřímně, ani mi to nedalo moc zabrat. Rtěnek mi stále zbylo do aleluja, ať už těch klasických, nebo těch tužkobalzámů, které mám velice ráda v teplejších měsících roku, ale zbytek z kategorie BB krémů, paletek a malovátek na oči  zeštíhlil do poměrně sympatických parametrů.

Nedokážu říct, jestli to byly nákupy z nudy, jestli jsem potřebovala nějakou obsesí zaměstnat mozek, abych nemyslela na něco jiného (není mi jasné na co; tak daleko ještě nejsem), nebo jsem se jednoduše nechala ovlivnit mainstreamem a dala se nakupovat podobně jako dámy na Youtube. V každém případě se mi doma válely věci, které nedržely, nevyhovovaly mi a neseděly do stylu.

Na Makeuporganizer.cz jsem narazila na velice hezké škatulky z nebývale pevného plastu. V tvarech, které vymyslely holky-nadšenkyně, a tím pádem to má pro ten make-up i nějaký ten význam. Zatím toho místa nemám tolik; vím zhruba, které bych si vybrala, ale v současné situaci si nedokážu představit, že bych to měla někam napevno dát – někam, kde je ráno světlo “tak akorát” na líčení, aby to tam všechno mohlo být a byl to jenom “můj” koutek.

Do budoucna nevylučuju, že si zařídím svoje hnízdo a budu tam myslet i na ty makeup organizéry. Při troše štěstí přijde do módy něco na způsob obyčejné krabice, kde bude všechno v jednom chumlu, a já budu mít pokoj 🙂 .  Poslední dva dny třídím jako zběsilá a začíná to přinášet ovoce. Ano, dokoupila jsem si od Zoevy Blanc Fusion a Matte Spectrum, protože mi sedly do stylu, a vyčistila jsem UD wishlist nákupem tvářenky Score a bází pod oční stíny AntiAging (ne že bych potřebovala protivráskovou péči – jednoduše jsem k paletce Naked dostala vzorky všech čtyř bází a AntiAging vyšla jako suverénní vítěz, co se týká výdrže) .  Když už jsem se dala do toho úklidu, nějak jsem si řekla, že by bylo fajn vyčistit i virtuální wishlisty, no a tak to dopadlo …

Narazila jsem na Youtube na Stephanii Lange, konkrétně na její video o nejlepších matných paletkách pro zapadlé oči. Přibližně od té doby systematicky okukuju Kat von D a paletku Shade and Light. Značka Makeup Revolution vydala další svoje “Inspired By” , a tentokrát se zaměřila právě na Kat. Návrhářka z toho nebyla nadšená; virtuální flamewar obletěl světový internet a udělal paletce milionkrát větší reklamu, než kdyby byl někdo zticha.

V každém případě moje poslední zkušenost s paletkou New-Trals vs. Neutrals nebyla valná, tak jsem se rozhodla neriskovat, a z neutrální až teplejší zóny pro můj obličej jsem se rozhodla dokoupit právě tu Blanc Fusion. Zoeva je moje srdcovka od doby, kdy začala produkovat “stories  paletky” (ty s papírovým obalem),  tak to u  mě byla sázka na jistotu. V každém případě na sobě pozoruju posun ve věci tolerance “inspirací” , či přímo faků. Když můžu, podpořím originál, a když se u nás ke Kat von D nedostanu, zvolila jsem úplně jiný, originální koncept.

Dost teď řeším šminky. Zhlédla jsem se v myšlence, že ten velký hranatý box vystěhuju na půdu, zbytek štětců přestěhuju do nějaké kosmetické taštičky, záložní kosmetiku uložím “někam jinam” , ideálně tak, aby byla po ruce a nezavazela, a uvolním si kolem sebe další kousek prostoru. Jak se tak dívám na ty tři šuplíčky rtěnek, jeden šuplíček rtěnkobalzámů, jeden šuplíček štětců a jeden větší šuplík s paletkami, které nejsou Zoeva a přežily armagedon (Naked Original, Garden of Eden, Natural Eye, Guerlain Les Cuirs) , vypadá to, že na to budu muset jít od lesa: přeuspořádat volné sekce, které zůstaly po třídění, nějak to smrsknout a tomu volnému místu v boxu vymyslet náhradní obyvatele – z těch věcí, které mívám běžně venku, které se mi tam vejdou a které mi dodají dost pádný důvod na to, abych ten box nechala dole …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *