jak vyřešit problém s erekcí

Jak vyřešit problém s erekcí

Problémy s erekcí trápí až 30 milionů mužů, jedná se tedy o nejčastější mužskou sexuální poruchu. Vzhledem k tomu, že muži svou erekci považují za jakési měřítko sexuální výkonnosti, při problémech je také značně ovlivněna jejich psychika, muži si často dávají za vinu své selhání v posteli. A jak vyřešit problém s erekcí?

jak vyřešit problém s erekcí
Jak eit problmy s erekc

Kdy začínají problémy s erekcí

Problémy s erekcí se nevyhýbají nikomu, mohou potkat jak mladíky, tak i starší pány. Problémy mohou být někdy krátkodobého rázu, kdy samy odezní. Jestliže ale přetrvávají déle jak šest měsíců, jedná se o skutečné (mnohdy až závažné) problémy, které je nutno začít řešit co nejdříve.

Co je příčinou problémů s erekcí?

Erekce je proces, který závisí na cévních, nervových a psychických mechanismech. Jestliže jeden z nich začne pokulhávat, odrazí se to právě na kvalitě erekce. Nejhlavnější roli v příčině problémů se ztopořením hraje věk, protože s postupným stárnutím dochází u některých mužů k nedostatečnému prokrvení penisu.

Dalším faktorem ovlivňující kvalitu erekce je psychika. Deprese, strach, nízké sebevědomí, stres v práci – to všechno jsou jakési rušivé elementy, které mají výrazný podíl na kvalitě sexuálního života muže.

Jak vyřešit problém s erekcí: v tomto případě by měla být partnerka oporou, v žádném případě by svému partnerovi neměla podrývat už tak narušené sebevědomí.

Alkohol, drogy a cigarety patří mezi další důvody, proč dochází k erektilní dysfunkci. Je obecně známo, že alkohol zužuje cévy a zároveň zvyšuje krevní tlak. Cigarety jsou dávným nepřítelem číslo jedna. Možná vás od kouření odradí fakt, že kvalitní erekce se vrátila až 75 % kuřákům, kteří přestali kouřit. Téma drogy snad ani nemusíme rozebírat, vždyť už jeden nevinný joint marihuany dokáže ovlivnit váš milostný zážitek.

Jak vyřešit problém s erekcí?

Jestliže jste si všimli, že potíže s erekcí přetrvávají delší dobu, vyhledejte lékaře – takového, se kterým vám komunikace nebude dělat problémy. Nelekejte se, součástí léčby může být i psychoterapie a v některých případech je součástí i partnerka. Po stanovení diagnózy lékař většinou stanoví vhodnou medikaci a léčbu.

  • Viagra – Léky na principu viagry jsou dnes již naprosto běžné a účinné, poruchy erekce řeší hned. Ovšem pozor, ne každému tyto léky vyhovují, proto je důležité vždy jejich užívání konzultovat s lékařem.
  • Léky na potlačení stresu, deprese a stabilizaci nálady – Tyto léky fungují tehdy, pokud je příčinou poruchy hlavně psychika.
  • Intrakavernózní léčba – Injekce se aplikují přímo do topořivých těles penisu, aby došlo k rozšíření cév a tím pádem k lepšímu prokrvení.

Erotické hračky a jiné pomůcky pro pevnější erekci

Dnes už nejsou erotické hračky pouze pro potěšení každého z nás, některé si také dokáží poradit s různými intimními problémy, jak vyřešit problém s erekcí pomocí hraček?

  • Vakuové pumpy – Tato erotická pomůcka funguje na principu podtlaku, který přivede a udrží krev v cévách.
  • Erekční kroužky na penis – Gumový kroužek jednoduše nasaďte až ke kořenu penisu. Tímto krokem tak zbrzdíte odtok krve z topořivých těles, čímž se dostaví vytoužené ztopoření penisu.

Podpůrné prostředky pro muže s problémem s erekcí

Již naši předkové používali různé přírodní prostředky, aby posílili svou sexuální výkonnost. Aztékové si nedali dopustit na avokádo, Řekové či Římané zase na španělské mušky. I dnes jsou afrodiziaka oblíbené, zejména u mužů, které trápí problémy s erekcí.

  • Španělské mušky – Dříve byly španělské mušky při nesprávném použití díky jedovaté látce kentaridin nebezpečné, ovšem dnes je tomu již jinak. Kentaridin se do kapek nepřidává, kapky jsou vyráběny za pomoci jiných, bezpečných a účinných látek, proto byl název “španělské mušky” zachován.
  • Afrodiziaka – Abyste svou erekci podpořili, vyzkoušet můžete také různá afrodiziaka formou přírodních doplňků, jejichž úkolem je dodat chuť na sex a podpořit erekci.

Doporučení na závěr: Pokud jsou problémy s erekcí dlouhodobé, nečekejte a vyhledejte lékaře. Čím dříve začnete svůj problém řešit, tím lépe.