Rubriky
Jemnohmotně

Proč se mi neplní přání?

Pohádky jsou plné návodů na to, jak si správně přát. Většinou dostane pohádkový hrdina nějakou proprietu, která je k tomu nezbytná, případně omezený počet pokusů, ale celkem často je přání nějaký zásadnější kumšt. Přitom spousta lidí má vlastní zkušenosti s tím, že „přivolat“ si svoje přání do života není zas takový problém. Kolikrát jste si už říkali: „Jenom ať mě nevyvolá ke zkoušení“ , a velice často to „padlo“ na vás? Kolikrát už jste si říkali: „Hlavně ať to nedopadne tak a tak“ , a ono zrovna ano? Vznikl kolem toho celý „vědní obor“ , kterému říkáme zákony schválnosti, případně Murhpyho zákony, jak kdo chce. Proč si může být člověk doopravdy jistý, že „přání“ takového druhu vyjde?

Že má člověk tělo a duši má v podvědomí každý, kdo někdy viděl nějakou vodnickou pohádku. Vodníci sbírali duše do pucláčků, a aby je ezoterika nějak rehabilitovala, začala je řadit před samotné fyzické tělo. Moderní jemnohmotné techniky tělo samotné opomíjejí a zaměřují se na energii, auru a duši. Jenže člověk je jeden celek právě tak, jak je, a nic s tím nenadělají ani jemnohmotní učitelé.  Kolikrát jste zažili, že se ve vás „praly“ dva hlasy? Jeden, který uviděl cizího muže, a říkal si: „Jé, ten je kouzelný, jdu jej oslovit“ , a druhý, který vás přímo fyzicky hmatatelně tahal za nohu zpátky, s tím, že přece nepůjdete jenom tak lacino, že vás musí oslovit on a podobné další věci? Učí nás vybírat si z těch dvou hlasů, různé vědní obory preferují jinou složku, které je potřeba naslouchat, ale jedno opomíjejí věda i ezoterika: člověk je jeden. Je to celek různých vlivů, ale Člověk jako lidská bytost není ani mozek, ani srdce. Je to tvor, který tyto dva hlasy obsahuje, a ovládat by měl on je.

Víra je energie, která může mít ve své vlastní podstatě dvě polarity: víru (kdy věřím a přijímám) , nebo strach (což je vlastně víra v to, že něco skončí pro nás špatně) . Spousta lidí se naučila vtisknout obrovskou víru právě věcem, kterých se bojí. Když jim předložíte dobrý scénář, najdou spoustu výhrad, proč to nejde, ale když jim předložíte katastrofický příběh (prezident přijme do země uprchlíky) , lidé většinou nepřijdou ani s jedinou výhradou, i když by jich mohli najít tolik, co k pozitivnímu scénáři. Svoji schnopnost ovládat realitu pomocí svých přání si může ověřit každý, kdo se někdy něčeho bál, a „ono se mu to vyplnilo“ přesně tak, jak ve svých nejčernějších myšlenkách předpokládal. S vědomím, že strach je „jenom“ opačně polarizovaná víra se nabízí odpověď na otázku, proč se někomu plní sny a touhy, a někomu jenom noční můry.

Úspěšní lidé často mívají v rozhovorech jedinou odpověď na otázku, jak svých cílů dosáhli. Většinou odpovídají, že to chtěli odjakživa, a nepřipouštěli si ani jedinou možnost, že by to tak nebylo. Naše dva hlasy, zmíněné v příkladu se sváděním muže, v případě úspěšného člověka táhly za jeden provaz, a pracovaly jako jedna síla pro člověka samotného, ne proti němu. Člověk jako hmotný tvor umí tvořit realitu. Dostal dva poradce, kteří by mu měli pomáhat: rozum a ego (mozek a srdce, chcete-li) . Přání, které rezonuje jak s rozumem, tak s egem má daleko větší potenciál ke splnění, než to, kde se buď mozek, nebo srdce bojí, nebo mají výhrady či obavy. Sen, který podpoří rozum i duše, který přijme (svojí vírou) člověk jako celek, se začne promítat do reality daného člověka, a začne dotyčné bytosti otvírat jednotlivé příležitosti, které ji k cíli zavedou.

Způsob myšlení je v tomto směru klíčový. Dokud se budeme živit myšlenkami založenými na strachu, zůstaneme paralyzovaní. Člověku nikdo nemůže zakázat tvoření, ale s hlavou plnou černých myšlenek si logicky bude tvořit černou realitu. Jde teď jen o to, jak chceme, aby náš život vypadal.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

2 reakce na „Proč se mi neplní přání?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *