Virtuální zápisníček

Jak se zbavit celulitidy

Já a sport … Sama od sebe jsem nezačínala nic nového. Chození a focení, občas místo autobusu dojet na kole, ale jinak jsem se držela zásady: “Nevím, neumím” . Až moje druhá polovička mě začala “tahat” na různé harakiri akce.  Když přes zimu “vybalili” vedle kina veřejnou ledovou plochu na bruslení, dlouho netrvalo, a já měla po druhé v životě na nohou brusle.

Poprvé, co jsem byla na bruslích, mi bylo kolem šesti, sedmi let, a podpíraly mě dvě spolužačky. Od té doby jsem si na brusle ani nevzpomněla, až mi bylo 28, šněrovala jsem se do bruslí, a pak jsem se držela mantinelu a snažila se nezašlápnout špunty, kteří se u hrazení zhmotňovali ve velkém množství.

První hodinu na ledě jsem zvládla nacvičit stoj na bruslích a pomalý pohyb vpřed. Naučit se na těch krámech “normálně stát” považuju za to nejdůležitější – daleko líp se mi pak drží celková rovnováha. Pak nastal další podraz: vejdu na led, udělám pár kroků, a pak se čtvrt hodiny snažím rozjezdit do nějaké schopné “provozní rychlosti” . Nakonec se zadaří, ale dlouho trvá, než “zařadím tu správnou rychlost” .

V okamžiku, kdy jsem během třetího bruslení přestala používat mantinel se mi otevřely nové možnosti – mohla jsem se pohybovat asi dva metry od mantinelu, což znamená více místa a méně špuntů, které je třeba nezašlápnout.

Moje druhá polovička si stěžuje, že mi přestává stíhat. Jezdila jsem tak čtyřikrát až pětkrát, spadla (“hození držky”)  jsem ne víc než čtyřikrát a asi bych nikoho nepřesvědčila, že jsem do letošní zimy nebruslila. První půl hodiny je v pohodě, pak se začínají ozývat nohy. Zatím nejsem tak trénovaná, abych zvládla v plném zápřahu delší dobu, ale lepší se to.

Během třetího dne bruslení jsem už získala takovou jistotu v rovnováze, že jsem se odhodlala vytáhnout foťák a udělat pár snímků. Pokaždé od mantinelu, ať nezacláním, a aparát rychle schovat zpátky do kapsy, aby přece jenom nepřišel k úhoně.

Ledová plocha “snese” teplotu do deseti nad nulou. Zatím jsem přesvědčená, že si budu pořizovat v březnu kolečkové brusle, a ty na led pořizovat nebudu (dají se půjčit) . Jsem zvědavá, co budu tvrdit příští zimu 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

8 komentářů u „Jak se zbavit celulitidy“

 1. Čerf říká:

  Dobrý trénink! Mě už by dnes bruslení nejspíš zlikvidovalo :-).

  1. Andrea V. říká:

   To jsem si říkala taky – třeba by to nebylo tak zlé 🙂

 2. Sonya Merchier říká:

  Obdivujem 🙂 Na ľade som stála s korčuľami ako malá, ako niečo z tých spomínaných špuntov a nie a nie naučiť sa to, poriadne korčuľovať sa neviem dodnes, hoci kolieskové korčule mám, kdesi zapadávajú prachom 🙂

  1. Andrea V. říká:

   Já jsem to jako malá velice rychle vzdala. Letos kupuju techniku a hurá na to 🙂

 3. Teri Jans říká:

  Já jsem nebruslila roky, ale dneska jdu na lyže, na kterých jsem taky nejaký pátek nestála, tak snad to bude ok.

  1. Andrea V. říká:

   Na lyžích jsem naposledy stála v sedmé třídě ZŠ … to by taky byla legrace 🙂

 4. Lenn říká:

  Mě bruslení na ledě vždycky hrozně bavilo, pamatuju si, jak jsem se to jako malá učila a učitelé mě tahali po ledu, protože jsem se bála pustit se mantinelu 😀 taky jsem si párkrát pěkně natloukla a odcházela domů s modřinami. Na kolečkových jsem jela asi jen jednou a myslím, že na těch to opravdu neumím 😀

  LENN

  1. Andrea V. říká:

   Přitom si člověk říká brusle jako brusle 🙂

   O modřinách mi ani nemluv – jednu si léčím už druhý týden 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *