Jak jsem skončila s kávou

2.6.2015 Mezi nebem a zemí 10 komentářů 4504

Když jsem u Doreen Virtue četla, že vás andělé začnou směřovat k jakési světelné dietě, tvářila jsem se na to všelijak. Zvlášť když “Andělská dáma západního pobřeží” přidala, že vás ty změny budou těšit a vyplynou samy a přirozeně. Už to vidím – někdo mi zakáže pytlíčky Jacobs Latté s kapucínem navíc a dvěma cukry, sebere mi čokoládu a já z toho budu nadšením skákat metr do stropu. Už se  vidím :-).


Od smrti dědy, v prosince 2012, jsem se začala tak nějak zabývat magií. Nejdřív Cunninghamem a Wiccou, kterou jsem asi za rok opustila, a moje směřování se víc přiblížilo k Alue (andělé a energie). Musím přiznat, že se mi od té doby hlavou pár úprav honilo.

Nejsem a nebyla jsem žádný pijan; i tak jsem ale cítila návrhy přestat i s tou troškou alkoholu a úplně vynechat kávu. Měla jsem to poslední dva roky v podvědomí, než jsem se rozhodla a zkusila Caro – směs ječmene a čekanky, se sójovým mlékem. Dokonce bez dvou lžiček cukru na kopeček, jako bývalo mým zvykem u kávy. Světe div se – nějak mi to sedlo.

První dva dny bez kofeinu byly kruté. Úporně mě bolela hlava, ale pak to přešlo. Když jsem se po delší době zase dostala ke kávě z automatu (“dešťovka”), zjistila jsem, že mi to už ani nechutná.

Stejně tak nevím, kam se poděla moje chuť na čokoládu. Spíš mě potěšíte čerstvým domácím hroznem, okurkou nebo paprikou. Když jsem vysílená, jednou za uherský rok se mi splaší mozek a já se čokoládou “zregeneruju”, ale stejně je vidět, že ta světelná dieta nějak záhadně funguje.

Další úroveň je dostat do sebe odpovídající množství vody. Zkusila jsem vlažnou vodu z kohoutku a nějak mi to jede. Trochu si ji převařím v konvici – jenom tak, aby byla vlažná, ale dala se pít – a vzpomínám na ten článek o Ayurvédě, který mě na to přivedl. Snad mi to nebude trvat další dva roky, než se mi s tím podaří hnout:-).

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

10 Responses to :
Jak jsem skončila s kávou

 1. avespasseri napsal:

  Když to tak čtu, tak jsem se asi taky někam posunula. Ale u mě to bylo hodně dáno narozením dcery… jak jsem kojila a spoustu věcí nemohla, tak se mi dost změnily chutě. Co jsem kdysi měla ráda (studentská pečeť apod.) mi dnes najednou přijde strašně sladké.
  Což ovšem neznamená, že jsou čokolády, kterým mám problém odolat.
  A jiné věci.
  Ale fakt je, že když to na chvíli zkusím (když to tak nějak vyplyne, protože nutit se k tomu neumím), tak mi to vyhovuje. Nakonec ale přijdou vánoce nebo nějaká ta oslava a je po…. :-)))

  1. S těmi oslavami to taky mám všelijak – nedokážu odolat 🙂

 2. Bez kousku extra hořké čokolády denně, bych určitě zemřela ;). A dobrou kávu si taky odpírat nebudu. Jinak piju čistou vodu – už asi 15 let žádné slazené nápoje, žádný alkohol (nechutná mi) a hlídám si škodlivé tuky a cukry. Jo a jím minimum pečiva. Mám moc ráda zeleninu a ovoce, taky kuřecí maso a občas rybku. Jím 5x denně a váhu mám stejnou už cca 25 let. A když mám na něco neodolatelnou chuť, tak si toho prostě kousek vezmu. Jednoduše – mám se ráda…;) :).

  1. Já jsem si v poslední době oblíbila uzené sýry, jako třeba různé Oštiepky, Parenice a podobně. A rybky taky:-).

 3. Jindra napsal:

  Opakovaně jsem četl o příznivých účincích kávy a taky, že mírné pití alkoholu je zdravější, než absolutní abstinence. No, nakonec umřem všichni.

  1. Umřeme, ale otázkou je jak. Jestli v nemocnici na hadičkách nasraní na celý svět, nebo více méně vitální a v pohodě :-).

 4. Michelle napsal:

  taková dieta by mě zabila. teda, bez kafe se objedu, piju ho jednou za čas, ale sebrat mi čokoládu? 😀 jediný zdroj energie, co mám, to ne. ale pít dostatečně a jíst radši ovoce a zeleninu, to je super. určitě bych ale kvůli tomu nevynechala to, co mám ráda, i když sama vím, že by to bylo zdravější. (ale hořká čokoláda je v pořádku, ta je přece zdravá :))

  1. Taky jsem celkem čuměla, když jsem srovnala svoje jídelníčky 🙂

 5. Soňa napsal:

  S kávou mám velký problém… Vím, že mi nedělá dobře, ale jsem na ní úplně závislá a té závislosti se nedokážu zbavit. Nic jiného se mnou tolik nemává. Jednou jsem zkoušela náhražku, ale poznala jsem rozdíl a vůbec mi to nechutnalo. Jinak co se týká pití teplé vody, tak tu mám hrozně ráda 🙂 Teda ne jen tak lehce ohřátou, ale normálně převařenou, jako bych si dělala čaj a nehodila do hrnku pytlík. A k tomu mi hrozně chutná přikusovat samotný chleba, ať je čerstvý nebo ne. Manžel nade mnou vždycky kroutí hlavou, jenže já za to nemůžu, zdědila jsem to po babičce! 😉

  1. Suchý chleba jsem milovala jako malá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *