Inglot – matné oční stíny

17.12.2016 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 323

Pokaždé jsem se přistihla, že se mi dost líbí líčení Blake Lively nebo Emmy Stone. Matné oční stíny v jednoduchých přirozených barvách s precizním ztrácením. Jak tak šel čas, začala jsem si všímat, že je na mě hodně paletek zbytečně moc tmavých, a když se už někde světlejší odstín ukáže, je to taková ta klasická nuda v podobě světle béžové. První vlaštovkou byla paletka Secret Rose od Freedom makeup, která byla do mauve tónů, ale přece jenom je to stále typ paletky, kde ty jednotlivé barvy vypadají hodně podobně. Navíc jsem člověk, kterému se klasická hnědo-béžová škála nelíbí; tak co s tím?

Původní úmysl byl pořídit 6 refilů. Zjistila jsem, že Inglot vyrábí paletky na dva, tři, čtyři a pak na deset, dvacet a čtyřicet stínů, což byla celkem čára přes rozpočet. Nakonec jsem nevzala dvě paletky (dva a čtyři stíny), ale tu větší na deset. Pak jsem prošla nabídku stínů znovu, a tak se stalo, že mám světlou hnědou teplou, taupe, neutrální a pak světle hnědě mauve, protože jsem jednoduše dobírala políčka a ta mauve se šmrncem do taupe mi přišla zajímavá.

Náhled jednotlivých odstínů na e-shopu barevně a podtónem naprosto odpovídá realitě. Aspoň se mi to zdá u stínů, které jsem pořizovala. Sama jsem velice zvědavá, jak vylezou fotky na blogu; v Zoneru mám barevný prostor AdobeRGB a v pohodě, a když to nahraju na blog, tak se mi to přes prohlížeč zdá trošku jinak. Možná je to monitorem, v každém případě věřte spíš e-shopu Inglot, než fotkám po Googlu od blogerek. Zní to debilně, ale Inglotu se systém náhledu barev jednotlivých stínů vážně povedl. Jenom je potřeba počítat s tím, že ty světlé stíny jsou doopravdy světloučké, a ty ,co vypadají na náhledu tmavě jsou ve skutečnosti středně syté.

Stíny Inglot mají sklony k prášení. Jinak krásně drží a perfektně kryjí – jejich texturu a výdrž bych přirovnala ke Guerlainu (Ecrin 4 couleurs), a to platí i pro světlé matné barvy. Hodně značek z drogerie by mi u takto světlých barev odmítla kreslit, což byl také důvod, proč se mi nechtělo investovat do Sleeku nebo Makeup Revolution. Navíc Inglot drží jak má; Inglot nerozlišuje kvalitu báze a drží na všech bázích dobře i na mém problematičtějším typu víček. Nejsem zvyklá chválit stíny, které drží jenom na NARS bázi za 1 200 Kč? .

Obecně jsou stíny tvrdší a nejlíp se mi nabírají “oddrolováním” a nabalováním malinkých drobků do chlupatého štětce. Dámám zvyklým na vláčnější stíny to může vadit, tak na to upozorňuju předem. Caramel Melange a Blanc Infusion od Zoevy mají podle mého soudu matné stíny daleko kvalitnější než Inglot, tak bych Inglot doporučila pouze dámám se specifickými požadavky na barvy stínů. Vyberete si po svém a ty světlé matné stíny jsou poměrně ucházející. Pokud hledáte matný základ jako svoji první paletku, odkážu vás ale spíš na Zoevu.

inglot-odstiny

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *