Kdo dnes krade ve VGA?

8.8.2017 Virtuální zápisníček 6 komentářů 2738

Když hackeři koncem minulého měsíce odčerpali z televizní stanice  HBO kolem 1,5 TB dat, nikdo pořádně nevěděl, co všechno zmíněný balíček obsahoval. Začalo být jasno, když se na internetu objevily neodvysílané díly seriálů Hráči a Pokoj 104. Velkolepé finále mělo nastat se čtvrtým dílem seriálu Hra o trůny, který aktuálně běží v premiérové sedmé sérii.

Hra o trůny je tahák, který týden co týden připoutá k internetu mraky lidí. Série proslulá sexem, brutalitou a naturalisticky zobrazenými válkami dokonce letos předběhla svůj knižní předobraz z pera George R. R. Martina, když v knihách jednoduše “došel děj” , a scénář se musel tvořit přímo pro novou sérii. Je jenom logické, že probíhají pokusy dostat seriál na internet daleko dřív. V případě začátku páté série to byla práce novinářů, dnes to vypadá na souvislost s asijským partnerem HBO, produkční společností Star India.

Na webových stránkách Reflexu se objevily apely na svědomí a morálku jak hackerů, tak všech, kteří pirátská díla stahují. Osobně si myslím, že je to dětinské. Stačí vzpomenout na kteroukoliv paletku z produkce Urban Decay. Hromada ženských proklikává internet měsíc, dva dopředu a je jenom výsledkem šikovné mediální práce, že se sesypou jako roj včel na každý zdroj, který jim kýženou paletku dopřeje o pár hodin dřív. Další díl kultovního seriálu je v tomto případě bez viny, a nejde nutit natěšené fanoušky, aby “trpěli” o týden déle; notabene stejně když jim ten hype kolem Her o trůny vytvořili sami tvůrci seriálu, a je to sám produkční tým, který sem-tam jakože omylem vypustí nějaký ten bonbonek předem.

Celý internetový svět teď brečí, že si svoje “sedmá řada čtvrtý díl” poprvé odbyl se vzorkem o hrozné technické kvalitě. V době, kdy i vlogy na Youtube musejí být v HD kvalitě, a v případě, že nejsou se na nebohou youtuberku sesype kupa nelibých komentářů, budou svůj modus operandi muset upravit i samotní hackeři. O hackera, který bude krást “jenom” ve VGA rozlišení si žádná soudná produkční společnost neopře ani kolo … 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

6 Responses to :
Kdo dnes krade ve VGA?

 1. Martin Šlat napsal:

  Kdo si počká, ten se dočká. Horší by bylo, kdyby unikla celá sedmá řada.

  1. Andrea V. napsal:

   To si dokážu představit.

 2. Neříkám, že nestahuji, ale když už, tak aspoň v kvalitě. Takže si ráda počkám. A klidně i o tři dny déle, dokud české titulky nebudou perfektní. Raději kvalitní obraz, zvuk a titulky (i když bych rozuměla i bez nich), než jedno z toho úplně špatné.
  Hru o trůny mám ráda, a ačkoliv se čtvrtý díl dostal ven, byly i cz titulky, čekala jsem. A jsem tomu ráda. Kdybych v budoucnosti měla možnost koupit si všechny série na dvd s cz titulky, moc ráda to udělám. Protože z něčeho se to platit musí. Je to jako s hrami. Jedna hrací společnost to má moc chytře. Dovolí ti použít stáhnutou verzi a když se ti hra líbí, můžeš si zakoupit licenci a pomocí té licence si už stáhnutou hru připojit a vlastnit ji legálně.
  Stejně tak ráda chodím do kina, ale spíše do těch menších kin. Nejsem člověk, co by si myslel, že ty korporace si vydělají dost a nemusím je tak dál podporovat. Ne. Za práci má přijít odměna. 🙂

  1. Andrea V. napsal:

   Taky patřím k lidem, kteří si hoví v kině 🙂 . Jinak souhlasím – za práci má přijít odměna, a nevidím nic špatného na tom, když někomu zaplatím za práci. I když to znamená film nebo hudbu.

 3. Čerf napsal:

  Nepotřebuji mít to, co chci, první den, kdy je to možné, rád si počkám. A pokud jde o podobné zboží, nekradu ho, ani nepodporuju svým zájmem ty, co kradou, protože si prostě myslím, že krást se nemá a lidi nemají automatické právo na vše, co by rádi měli :-).

  1. Andrea V. napsal:

   To automaticke pravo cloveka je stejny problem, jako kdyz nekdo mluvi o demokracii, ale to, co popisuje spada pod anarchii 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *