Kdo dnes krade ve VGA?

Když hackeři koncem minulého měsíce odčerpali z televizní stanice  HBO kolem 1,5 TB dat, nikdo pořádně nevěděl, co všechno zmíněný balíček obsahoval. Začalo být jasno, když se na internetu objevily neodvysílané díly seriálů Hráči a Pokoj 104. Velkolepé finále mělo nastat se čtvrtým dílem seriálu Hra o trůny, který aktuálně běží v premiérové sedmé sérii.

Hra o trůny je tahák, který týden co týden připoutá k internetu mraky lidí. Série proslulá sexem, brutalitou a naturalisticky zobrazenými válkami dokonce letos předběhla svůj knižní předobraz z pera George R. R. Martina, když v knihách jednoduše “došel děj” , a scénář se musel tvořit přímo pro novou sérii. Je jenom logické, že probíhají pokusy dostat seriál na internet daleko dřív. V případě začátku páté série to byla práce novinářů, dnes to vypadá na souvislost s asijským partnerem HBO, produkční společností Star India.

Na webových stránkách Reflexu se objevily apely na svědomí a morálku jak hackerů, tak všech, kteří pirátská díla stahují. Osobně si myslím, že je to dětinské. Stačí vzpomenout na kteroukoliv paletku z produkce Urban Decay. Hromada ženských proklikává internet měsíc, dva dopředu a je jenom výsledkem šikovné mediální práce, že se sesypou jako roj včel na každý zdroj, který jim kýženou paletku dopřeje o pár hodin dřív. Další díl kultovního seriálu je v tomto případě bez viny, a nejde nutit natěšené fanoušky, aby “trpěli” o týden déle; notabene stejně když jim ten hype kolem Her o trůny vytvořili sami tvůrci seriálu, a je to sám produkční tým, který sem-tam jakože omylem vypustí nějaký ten bonbonek předem.

Celý internetový svět teď brečí, že si svoje “sedmá řada čtvrtý díl” poprvé odbyl se vzorkem o hrozné technické kvalitě. V době, kdy i vlogy na Youtube musejí být v HD kvalitě, a v případě, že nejsou se na nebohou youtuberku sesype kupa nelibých komentářů, budou svůj modus operandi muset upravit i samotní hackeři. O hackera, který bude krást “jenom” ve VGA rozlišení si žádná soudná produkční společnost neopře ani kolo … 🙂 .

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: