Duše je fajn, ale co tělo?

31.8.2017 Tajná knihovna 2 komentáře 1052

Na jednu stranu bychom mohli tvrdit, že se máme zdaleka nejlíp, jak jsme se na Zemi kdy měli. Spousta lidí to i říká;  ano, hromada věcí se zlepšila, letmým pohledem to vypadá, že jsme zatím nejrozvinutější forma lidstva, ale i přesto si troufám tvrdit, že ohledně informací jsme tak v době kamenné. Existují lidé, kteří žijí proto, aby zjišťovali, co a jak je a není, a následně to šíří dál, ale jak se chcete dostat mezi lidi, když je kolem tolik informačního šumu?

Je mi známo, že jsou české noviny v rukou několika mála lidí. Teprve když jsem někde v článku četla názvy novin, a k nim přiřazené ne vydavatelství, pod kterým jsou, ale konkrétně jméno majitele, chcete-li “kmotra” , udělalo se mi docela špatně. Zazněla jména, která se v minulých měsících a letech vláčela médii v podobě jmen podezřelých z celkem závažných trestných činů. Rázem mi bylo jasné víc věcí, proto říkám, že to s daty v dnešní době není tak jednoduché 🙂 .

Co se týká zdraví a lidského těla jako takového, vyskytuje se v médiích pár zafixovavých “pravd” , které se omílají do omrzení. Co se týká fungování těla po biologické, v praxi použitelné stránce, nejsou zdroje, a navíc lékaři v dnešní době nemají příliš čas na zdlouhavější rozpravy. Nastavili si systém tak, že jim čekárny praskají ve švech (viz třeba cukrovka nebo nefrologie) , tak se dostanou jenom k prohlídce a receptu.

Existují alternativní směry, ze kterých se toho dá hodně vyčíst. Existují knížky o psychosomatice, které toho člověku zvládnou hodně dát. Já jsem vloni narazila na Jean Claud Alixe; německého homeopata, který sepsal pětici knih, každou věnovanou trochu jiné oblasti lidského těla. Já mám doma kosti (růst mi hlídal ortoped skrz uzel v páteři) a střeva (od malinka nemocná, poměrně dlouho drobná a bledá, vážící 47 kg) .

Alix je homeopat, což knížka nezapře. Doporučované preparáty se dají přeskočit, a neublíží to knížce vůbec. Hodně místa Alix věnuje vysvětlování souvislostí, a jeho popis toho, jak to v těle funguje dává dost smysl. Podobná literatura ale vyžaduje zvýšenou pozornost, protože pár věcí, které má Alix jako pravdu je celkem postavená na hlavu a nepříliš odpovídající realitě. Autor zastává názor, že člověk nikdy neměl chodit po dvou, protože na to nemá stavěnou páteř, a tvrdí, že lidská střeva nejdou vyčistit jinak, než procedurou, kde vyjde v ČR 800 Kč za jedno sezení. Že lidské tělo není schopné se přizpůsobit nebo vyčistit, ani když k tomu má podmínky, což jsou teze, se kterými nesouhlasím. Podobných věcí tam pár je, ale není to nic, co by nešlo odhalit a přeskočit. Zbylých devadesát procent publikace už je přínosných a zajímavých.

Myslím, že současná ezoterická věda se moc fixuje na duchovno. Ať už se bavíme o psychosomatice, nebo zaměření na astrální cesty a “vidění” třetím okem. Lidské tělo je ale stejně “nejdůležitější” jako duch (živá síla) a duše (naše jemnohmotná podstata) . Proto považuju Alixovy publikace za zajímavé studium, chcete-li se dozvědět podrobnosti o fungování střev, o povaze krve nebo o kostře, kostech a problémech s tím spojených. Publikací, které v nemocích hledají “poselství shůry” je moc. Scházejí ale takové, které by hovořily “přízemně” , a rozebíraly hmotnou a pomíjivou formu člověka. Což je v konečném důsledku pro člověka jako takového docela dost škoda.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Duše je fajn, ale co tělo?

  1. Čerf napsal:

    S tou “nejrozvinutější formou lidstva” bych byl opatrný, na druhou stranu určitě souhlasím, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli. Třeba i proto, že si můžeme z informací vybírat; jestli tak ovšem činíme účelně a k svému či obecnému prospěchu, to je otázka :-).

    1. Andrea V. napsal:

      Mít možnost vybírat si z informací je v některých případech dost zádrhel; snadno se může stát, že člověk beztak nebude vědět nic 🙂 . Dost spoléhají na to, že je člověk líný třídit; aby se jednou nepřepočítali 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *