Guerlain – Ecrin 4 Couleurs oční stíny

26.12.2016 Perleťová šperkovnice Komentáře (0) 286

Poprvé jsem značku Guerlain vážněji zaznamenala skrz řasenku Cils d’Enfer. Měla jsem ji, myslím, dvakrát a byla jsem s ní vesměs spokojená. Následně jsem si všimla paletek čtyř stínů, taktéž v hranatém zlatém obalu. Jestli u mě něčím Guerlain vede, jsou to právě obaly. Jsem jednoduše trochu straka, a ty zlatavé krabičky se nádherně blýskají 🙂 .  Hned úvodem bych chtěla říct, že mi produkce amerických značek příliš nevyhovuje a Too Faced (čokoládové paletky) a Urban Decay považuju za průměr. Pokud si lebedíte ve stínech typu UD, Guerlain nebude to pravé pro vás.

Pořídila jsem si paletku Ecrin 4 couleurs v odstínu Les Cuirs. Dlouho jsem vídala nude paletky v klasickém hnědo béžovém spektru, případně říznuté růžovou, a to není nic pro mě. Tato paletka má jednu smetanovou, dvě střední barvy na víčko (jednu velbloudí a jednu teplejší taupe) , a jednu tmavší hnědou na stínování. Tím si paletka zajistila, že ji využiju skutečně celou, což se mi většinou nestává.

Před nějakým časem jsem psala, že mi tyto konkrétní stíny moc nesedí. Vadila mi výdrž a kryvost. Když jsem se na to pořádně zaměřila, zjistila jsem, že mi pracovní den vydrží a pak začínají blednout, a ohledně kryvosti jsou to takoví chameleoni, kteří se trochu vcucnou do pleti a nedokážu si představit, že by měly vyrobit nános. Což je oproti Sleeku nebo třeba Urban Decay veliký rozdíl. Jak jsem psala – pokud vyhledáváte hodně pigmentované stíny, které řvou do dálky, Guerlain nebude volba pro vás. Naopak ideální je pro zastánkyně nenápadného líčení.

Samotné stíny mají  lehce sametový sheen, kdy nejsou úplně matné, ale slovo “perleť” už je pro ten jejich delikátní efekt až moc silné. Jsou sice vláčnější než Inglot, ale pořád mají trochu křídový charakter. Není to taková kalamita, ale pro úplnost to zmiňuji.

Co se týká přesných čísel ohledně výdrže, devět hodin vydrží ve stoprocentní formě. Bez báze nepoužívám nic, protože mi úplně všechno sjede, tak nejsem schopná určit výdrž bez podpory. Ale i tak – bázi pod oční stíny používám vždycky, a už jsem potkala i stíny, které mi sjely i z NARSu 🙂 .

guerlain02

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *